OA a VOŠ Příbram: Výměnná praxe studentů v německých firmách

OA_Výměnná_praxeVe dnech 3. – 16. dubna 2016 se v rámci projektu „ Získávání pracovních zkušeností v Evropě“ zúčastnilo  pět studentů obchodní akademie a dva studenti VOŠ dvoutýdenní praxe ve firmách ve městě Idar-Oberstein ležícím ve spolkové zemi Porýní-Falc v Německu.

Studenti pracovali na různých pozicích v obchodě s kancelářskými potřebami, v řetězci Globus a Baumarkt nebo jako administrativní úředníci na finančním úřadě či v mineralogickém muzeu. O studenty bylo vzorně postaráno. Byli ubytováni v mládežnické ubytovně s polopenzí a na pracovišti tvořili dvojici s německým studentem z naší partnerské školy v Idar-Oberstein. Tak měli možnost neustále si ověřovat a prohlubovat své znalosti cizích jazyků. Po pracovní době se seznamovali se životem v cizí zemi, dokonce mohli nahlédnout do života obyčejné německé rodiny, když byli pozváni v páteční odpoledne na velmi oblíbené grilování. Víkend studenti strávili výlety do Frankfurtu nad Mohanem a do blízkého okolí Idar-Oberstein.

Studenti se shodli na tom, že praxe v cizí zemi je pro mladého člověka opravdu přínosem. Nejenže si ověří své cizojazyčné znalosti, ale získá i představu o životních a pracovních podmínkách v jiné zemi, seznámí se na vlastní kůži s reáliemi a v neposlední řadě se naučí být také samostatný a závislý sám na sobě. A to je ten největší přínos těchto praxí. A protože se jedná o výměnné praxe, budou se naši studenti v červnu zase starat o německé kolegy.

Zdroj: red., autor: Mgr. Věra Večerková (OA a VOŠ Příbram)

Odpovědět

*