OA a VOŠ Příbram: Závěrečná konference ACES

OA_Příbram_ACESI v letošním školním roce byla Obchodní akademie Příbram zapojena do aktivit Akademie středoevropských škol, která podporuje mezinárodní projekty ve školním vzdělávání. Tématem letošního roku byla solidarita a grant se podařilo získat 42 projektům, které reprezentovalo 100 škol z 16 zemí střední a jižní Evropy.

Mezi nimi byla i naše škola, která realizovala projekt se slovenskou partnerskou školou ze Žiaru nad Hronom. Během projektu jsme se věnovali několika aktivitám zaměřeným na pomoc ostatním, jako například darování krve, vybírání peněz pro různé charitativní nadace, pomoc v domově důchodců, organizace sportovního dne pro děti v dětském domově a organizace dobročinného bazaru pro nemocnou spolužačku atd. Všechny aktivity se nesly v duchu našeho projektového názvu – Pomáháním druhým zlepšujeme svět kolem nás.

Závěrečná konference byla oslavou všech projektů a aktivit, které uskutečnili mladí lidé z několika evropských zemí s cílem podpořit myšlenky solidarity a sounáležitosti v mezinárodním kontextu. Konference se zúčastnilo celkem 260 učitelů a studentů a kromě nich i další hosté z různých organizací činných v oblasti solidarity a vzdělávání. Vyvrcholením setkání bylo slavnostní převzetí plakety ACES, která je hrdým důkazem toho, že právě naše škola měla tu čest zúčastnit se tak skvělého projektu.

Doufáme, že jiskra solidarity byla mezi studenty zažehnuta a že v dobročinných aktivitách budou pokračovat i po skončení projektu a našimi společnými silami si budeme vytvářet svět, ve kterém bude hezké žít.

Zdroj: red., autor: Lenka Lexová (OA a VOŠ Příbram)

Odpovědět

*