Olympijský běh v Příbrami spustil registrace

Největší tuzemská běžecká akce i v Příbrami. Olympijský běh se uskuteční ve středu 20. června 2018. Přesně v jeden okamžik oslaví společně 80 tisíc běžců na 90 místech po celé České republice Olympijský den. Běžci se mohou registrovat na www.olympijskybeh.cz

Středa 20. června, to je den, kdy se i Příbram zapojí do celosvětových oslav Olympijského dne, výročí založení Mezinárodního olympijského výboru. Po celém světě se den slaví různými sporty, zapojeno je přes 4 miliony lidí z více než 100 zemí. V Česku se oslavuje Olympijský den závodem Olympijský běh, jehož historie sahá až do roku 1987.

V Příbrami se poběží již po třetí a opět s atraktivním během v okolí Svaté Hory. Na běžce čeká i 100 schodů přímo ve Svatohorských schodech, které vystavěl podle svých plánů stavitel Kilián Ignác Dientzenhofer, architektonický virtuos pozdního baroka. Olympijský běh v Příbrami každoročně spojuje olympijské ideály sport, hudbu a kulturu.

V rámci Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. V roce 2017 bylo České olympijské nadaci takto darováno 295 700 Kč.

Olympijského běhu je možné se zúčastnit i za zvýhodněné startovné do 31. března za 100 Kč (20 Kč jde na Českou olympijskou nadaci).

Více informací #RUNPRIBRAM #olympijskybeh:
F: https://www.facebook.com/events/400520550399453/
W: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/pribram-2/
Video z předchozího ročníku: https://www.youtube.com/watch?v=d2luoRL8VIA
Fotografie z předchozího ročníku https://www.olympijskybeh.cz/fotogalerie/pribram-2017/
(volné stažení s uvedením zdroje) Olympijský běh Příbram
Kontakt na lokální pořadatele:
Matěj Machuta, Johana Paulová, Josef Hovorka +420 775 921 675,

Zdroj: red., autor: Josef Hovorka

Odpovědět

*