Opilých cyklistů stále přibývá

logopolicieDo redakce nám stále častěji chodí zprávy o opilých cyklistech. Lidé si myslí, že jízdou na kole v opilosti se nedopustí trestného činu. Omyl.

Dne 3. září v odpoledních hodinách havaroval v Sedlčanech v Nádražní ulici opilý cyklista. Šestašedesátiletý muž se zřejmě plně nevěnoval řízení a spadl na vozovku. Na hlavě měl naštěstí ochrannou cyklistickou přilbu, která při pádu praskla, přesto utrpěl otřes mozku. Sanitka jej následně přepravila do benešovské nemocnice. Jak se ukázalo, dotyčný bezprostředně před jízdou požil alkohol, jak uvedl, vypil dvě piva. Přístroj u něj vykázal hodnotu 0,61 promile alkoholu.

V nočních hodinách zastavila hlídka v jedné obci na Březnicku 47letého muže, který tudy projížděl na neosvětleném jízdním kole. I u něj byla dechová zkouška pozitivní, strážci zákona u něj naměřili dvě promile alkoholu. Nyní mu hrozí ve správní řízení až 20 tisíc korun pokuty. Pro cyklisty platí, stejně jako pro řidiče vozidel, že před jízdou nesmí požívat alkoholické nápoje, jsou na jízdním kole také řidiči, ale nemotorového vozidla.

Zdroj: red., autor: Monika Schindlová

Odpovědět

*