Padesát jarních kilometrů v Londýně

unnamedNápad cestovat do Londýna po vlastní ose se zrodil na začátku školního roku na hodině angličtiny ve druhém ročníku studijního oboru Cestovní ruch. Následovala dlouhá příprava a cestu za poznáním Londýna zahájili v pátek 7. dubna 2017 v odletové hale na letišti v Praze.

Pro některé žáky to byl první let a první návštěva zahraničí, a tak byla nervozita patrná. Prošli úskalím odbavování a kontrolou zavazadel, a pak už dobrodružství mohlo začít. Ubytování v typickém hostelu nebylo pro „princezny na hrášku“, ale po celodenním putování byli rádi, že májí kam složit hlavu. Viděli všechny známé památky, střídání stráží, zažili dopravní špičku v metru, nekonečné čekání v muzeu Madame Tussauds a na druhé straně příjemný odpočinek na trávě v parku.

Žáci si kromě informací o památkách také odnesli poznatky, jak se zorientovat v londýnské propletené podzemní dopravě, takže poslední den již provedli metrem pedagogický dozor a zručně dobíjeli karty Oyster. Zajisté to byla výborná zkušenost pro žáky cestovního ruchu, kteří mohli sledovat přípravu zájezdu a podílet se na ní od rezervace letenek, přes plánování tras až po komunikaci v cizím jazyce.

Při poznávání Londýna nachodili studenti neskutečných a duši obohacujících 48,7 km. Vysilující, ale úžasné!!!

Zdroj: red.

Odpovědět

*