Parkování v Příbrami bude možné od 1. června zaplatit bezhotovostně

Z důvodu přechodu města Příbram na nový režim parkování dojde také k rozšíření možnosti úhrady za parkovné – vedle klasického placení mincemi u parkovacího automatu bude od 1. června k platbě možné využít i moderní technologie a platit jednoduše, pohodlně a bezpečně on-line.

Moderní technologie přitom mají nespočet výhod, od té fádní, že není potřeba nosit po kapsách či shánět po obchodech drobné na automat, až po skutečnost, že nově lze bezhotovostní platbu uskutečnit v řádu sekund. K bezhotovostní platbě prostřednictvím virtuálního platebního terminálu budou moci řidiči použít kartyVisa, MasterCard či palivovou kartu CCS.

„Systém zároveň umožní kdykoliv a odkudkoliv on-line prodlužovat potřebnou délku úhrady za parkovací místo. Naprosto tak řidiči odpadá stres, že nalezne pokutu od městských strážníků,“ upozorňuje na další z předností systému starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že zakázku pro město realizuje firma FT Technologies a.s.

Informace o platbě za parkování bude zaznamenána rovněž v informačním systému MP Manager, který využívá Městská policie Příbram a strážníci si tak jednoduše provedenou platbu ověří. „Řidiči, kteří si koupí parkovací lístek za hotovost v automatech, přitom stále mají povinnost jej umístit za čelní sklo svého vozidla,“ doplňuje Vařeka.

Do Univerzálního platebního portálu, jak se systém nazývá, se budou moci řidiči přihlásit buď přes oficiální internetové stránky města na adrese parkovani.pribram.eu, nebo vyhledáním konkrétního parkoviště na serveru mapy.cz. Další z možností bude načtení jednoho z unikátních QR kódů, které budou vytištěné na automatech v jednotlivých parkovacích zónách. Poslední možnost úhrady bude přes mobilní aplikaci Virtuální parkovací hodiny, která je prozatím ke stažení pouze pro mobilní operační systém Android.

Více o změnách v parkování najdete zde: https://pribram.eu/aktualni-temata/radni- rozhodli-o-uprave-rezimu-placeneho-parkovani-v-pribrami.htm

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*