Pavel Tobiáš: ,,Ty tři body nemít, dýchalo by se nám špatně”

Pavel Tobiáš (trenér Příbrami): “Bylo to nesmírně důležité utkání. Možná, že ani ne tak o šest, jako spíše o osm bodů. Hráče jsem upozorňoval, že výsledek ovlivní příští tři měsíce. Ty tři body nemít, dýchalo by se nám špatně. Zvláště po výhře Budějovic a s vidinou těžkého začátku jara. Proto jsem hrozně rád, že jsme to zvládli a teď máme čas na práci. V první půli to byl nadprůměrný výkon, ve druhém jsme poučeni z utkání s Teplicemi nechtěli riskovat a hráli jsme zodpovědně.

Tři body jsme uhráli zaslouženě. Hodně pro nás znamenají. Při tom rohu to kluci zahráli přesně tak, jak bych si představoval. Ještě jsme to včera nacvičovali. Je až zarážející, že nám tohle někdo sežere. Teď končím se signály, protože už teď každý něco čeká. Ale zaplaťpánbůh, že nám to dnes spolknuli, protože z toho padl gól.”

Samuel Slovák (trenér Liberce): “Byl to těžký zápas, Příbram potřebovala body stejně jako my. Museli jsme navíc hrát celý poločas o deseti a těžko se nám naháněl alespoň bod. Soupeř vyhrál zaslouženě. Momentálně nám chybějí hráči do nepohody, kteří si umějí poradit s tlakem. Odehráli jsme hodně zápasu, kdy kluci dřeli a chybělo málo, ale dnes bylo vidět, že neumí s tlakem pracovat. Co se týká pokut, bylo to nastavené férově. Věděli jsme, že musíme získat čtyři body a nebylo to nereálné. Nemyslím si, že je to něco, co by mělo mužstvo vykolejit. Spíše než pokuta mě mrzí dnešní prohra z toho pohledu, že zápas to byl odehraný z naší strany velmi špatně. Po celý zápas jsme byli horším týmem.

Nyní je čas na analýzu, co se nepovedlo, kde jsme dělali chyby a kde je příčina toho, že to nefunguje. Uvidíme, jak to dopadne. Nebojím se toho, že já bych u toho na jaře už nebyl, ale samozřejmě je možné, že se to stane. Jsem trenér, takže jsem za výsledky odpovědný. Nejbližší dny ukážou. Odstoupit se nechystám, to nemám v povaze a není to ani můj úkol. Já jsem placený za to, abych se snažil mít s týmem co nejlepší výsledky. To jiní lidé v klubu jsou placení za to, aby se starali o to, jestli budu u týmu já nebo někdo jiný. Moje starost to není, ale budu akceptovat jakékoli rozhodnutí.”

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*