Peter Nagy: Na Dobříši na zámku jsem se skamarádil s Karlem Zichem

Dnes můžeme říci, že koncert Petera Nagyho se uskuteční už příští měsíc. Populární slovenský zpěvák totiž zavítá do dobříšské sportovní haly už 31.května. My jsme se Petera exkluzivně zeptali na pár otázek. Prozradil nám, na jaké hity se mohou dobříšáci těšit, i zda si pamatuje na jeho poslední vystoupení v tomto malém, středočeském městečku.

Jak často konzertujete v Čechách? 

To záleží ako to stíháme, dnes sa termíny zlaďujú veľmi ťažko.Máme často prejazdy medzi Slovenskom a Čechami. Častokrát sú to jednotlivé presné termíny hudobných festivalov a rôznych mestských slávnosti a podobne.

Před více než třiceti lety jste na Dobříši ve stejné hale už vystupoval. Vzpomínáte si na to alespoň matně?

Tak trochu matne …každý muzikant žije v podstate v aute a ide to rýchlo za sebou. Ale pamätám si na natáčanie nejakej TV na zámku na Dobříši. To bol krásny zážitok. To som sa tam skamarátil s Karlom Zichom. Bol to fajn človek. Je ho škoda.

Co Vás napadne, když se řekne Dobříš, nebo okres Příbram?

No práve ten zámok. Ja mám rád české pamiatky. Dýcha z nich história starých dobrých čias. Ako veľa ľudí mám slabosť na tieto romantické veci.

Jak dlouho už hrajete s kapelou Indigo?

No v podstate táto značka existuje už 35ty rok. Samozrejme už sú to iní muzikanti, ale keď som vymyslel tento názov, netrúfal som si odhadnúť, že to bude tak fajn a tak dlho.

Z kolika členů se skládá?

Máme v podstate klasickú dig beatovu zostavu. El.gitara: Michal Kovalčík, Basa: Ľuboš Ďurech, Klávesy: Marek Mečiar a Bicie: Jano Lau.

Na kolik písniček se mohou návštěvníci těšit?

Hráme niečo viac než 20 piesní, je to v podstate  koncert samých hitov.

Snažime sa nesklamať ľudí, ktorí prišli na hitovky ako Aj tak sme frajeri, Sme svoji, So mnou nikdy nezostarneš, Poďme sa zachrániť, Korálky od Natálky, Sam s  nohami na stole aj Kristínka iba spí..atd.
Koncert Petera Nagyho už 31. května v dobříšské sportovní hale. Vstupenky jsou v prodeji na Infocentru města Dobříš, nebo v síti TicketStream.

Zdroj: red.

Odpovědět

*