Písničkáři sobě již dnes večer na Malé scéně

Již dnes večer od 19 hodin se na Malé scéně příbramského divadla ukážou Petr Vašina a Petr Rímský v improvizačním pořadu se zajímavými osobnostmi – Písničkáři sobě.

Divadlo a kino

Prvním hostem lednového pořadu bude Honza Žamboch, duše skupiny Žamboši, držitele dvou žánrových ocenění Anděl v kategorii Folk & Country. Na nejnovější desku jim nazpíval vokály i Petr Rímský spolu s Františkem Segradem a Karlem Markytánem. Neméně zajímavým hostem bude Jirka Řehulka z nedalekých Rosovic u Dobříše. Ten je např. autorem písně Sněžný drak ke stejnojmenné pohádce České televize, nebo třeba finalista autorské Porty. Schopnost obou hostů reagovat na neočekávané situace na scéně můžete vidět i vy. Vstupenek je stále dost, prodáno je kolem dvaceti lístků.

Písničkáři sobě

Nápad vznikl počátkem devadesátých let a vymyslel jej písničkář Petr Rímský. Byl to pořad, který byl součástí jeho festivalu FOLKY-NEFOLKY na hradě Helfštýně. “To si tam vždycky sedli s Petrem na scénu různí písničkáři či muzikanti, aby si spolu zaimprovizovali,” píše se na jejich webu.

V nové podobě pak Rímský obnovil tento pořad s příbramským písničkářem Petrem Vašinou. Oba pánové se dohodli, že budou dělat radost sobě i jiným písničkářům a hlavně lidem, kteří mají rádi dobré písničky, zajímavé osobnosti, neočekávaná setkání a improvizace, díky kterým je program nestandardní, proměnlivý, zajímavý a hlavně neopakovatelný. Na Malé scéně se tak se svými posluchači a přáteli schází zpravidla poslední pátek v měsíci.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*