Platba bezkontaktní kartou je v ČR stále oblíbenější, jak platíte Vy?

Další novodobým pokrokem v placení své útraty jsou stále oblíbenější bezkontaktní karty. Kolik lidí ji již používá a jak vysoká je průměrná útrata placená bezkontaktní kartou v České republice? To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku.

mc_gold

Podle aktuálních údajů Sdružení pro bankovní karty je v Česku přibližně 10 milionů platebních karet, bezkontaktních je z toho 43 % z nich. Češi tak rozhodně  v tomto ohledu nejsou konzervativní, používají je už při každém třetím nákupu a díky tomu patříme k nejvyspělejším evropským zemím.

Průměrná výše platby bezkontaktní kartou je v současnosti zhruba 400 korun, tedy asi o  půlku menší než klasickou platební kartou. Nakupování se tak stává pohodlnější, placení tímto způsobem má ale i svoje nevýhody. Podle průzkumu karetních společností totiž lidé, kteří nemusí sáhnout do peněženky pro hotovost, utrácí mnohonásobně víc. Pokud je navíc bezkontaktní karta kreditní, hrozí i větší riziko, že člověk spadne do dluhové pasti.

V případě kreditní karty se nutně nemusí jednat o špatný dluh. Kreditní karta je dobrý platební nástroj, pokud s ní umíte pracovat.

Další novinka: Bezkontaktní nálepky

Novinkou na trhu jsou také bezkontaktní nálepky, které českým klientům nabízí v současné době již pět bank. Nálepka se může připevnit například na mobilní telefon nebo peněženku a lze ji využívat úplně stejně jako bezkontaktní kartu, bez klasické karty se tak snadno obejdete.

mesec.cz

Zdroj: red, foto: mesec.cz, fio.cz

Odpovědět

*