Plzenští fotbalisté zahájili přípravu i s Příbramákem Alešem Matějů

matejuFotbalisté Plzně dnes zahájili přípravu na novou sezonu, ale zatím bez klíčových opor. Čeští a slovenští reprezentanti se totiž vzhledem k povinnostem u národních týmů mohou zapojit až o týden později. Trenér Miroslav Koubek naopak uvítal nové posily Tomáše Kučeru z Jihlavy, Egona Vůcha z Teplic a Aleše Matějů z Příbrami. Čtvrtá z posil Jan Suchan zůstává na hostování v Příbrami.

V úvodním dnu přípravy tak chyběli Matúš Kozáčik, Václav Procházka, David Limberský, Daniel Kolář, Jan Kovařík, Patrik Hrošovský, Jan Baránek či Václav Pilař. Kapitán Pavel Horváth ukončil kariéru, Roman Hubník léčí zranění a Jan Chramosta se vrátil z hostování do Mladé Boleslavi. Trenér Koubek tak musel tým doplnit o hráče juniorky.

První utkání sehrají plzeňští fotbalisté v sobotu s mistrem krajského přeboru SK ZČE Plzeň. Následně se v pondělí připojí zbytek týmu, naplánovány jsou také zápasy s Ambergem a Sokolovem a 1. července Viktoria odjede na soustředění do Rakouska, kde se utká se Stuttgartem, Kazaní či Lokomotivem Moskva a Dynamem Kyjev. Do sezony vstoupí Plzeň 18. července Superpohárem se Slovanem Liberec.

zdroj: ČTK

Odpovědět

*