Po roce Bedna opět slaví!

Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bedna oslaví již osmé narozeniny. Akce se uskuteční ve čtvrtek 1. 3. 2018 v prostorách NZDM Bedna (sídliště „Křižák“ naproti poště, Budovatelů 116, Příbram VIII). Od 10:00 hodin jsou zváni zastupitelé města Příbram a Středočeského kraje a další hosté z řad dlouhodobých podporovatelů a spolupracujících subjektů. Od 14:00 do 18:00 hodin bude NZDM Bedna otevřena široké veřejnosti v rámci každoročního dne otevřených dveří.

Ve čtvrtek 1. března 2018 se bude v příbramském Křižáku opět oslavovat. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež vstupuje do dalšího roku svého působení. Pracovníci představí novinky z Bedny, plány do dalšího roku, přiblíží práci s dětmi a mládeží a pohovoří o tom, jak se jim práce s nimi daří. Svůj pohled na službu představí také samotní uživatelé služeb formou Bedna klipu, který ve spolupráci s pracovníky uživatelé natočili.

Jak to v Bedně vlastně vypadá? Má práce s mladými lidmi smysl? Kdo v Bedně pracuje a kdo ji navštěvuje? Na tyto a podobné otázky dostanou návštěvníci odpověď v rámci již každoročního dne otevřených dveří, který začne ve 14 hodin. „Oslavte s námi narozeniny Bedny a poznejte zblízka naší práci," zve hosty vedoucí služby Denisa Krausová. Na odpoledne je připraven zajímavý program – fotografický koutek, hudební aktivita v podobě karaoke a výtvarná dílna pro ty, co rádi tvoří.

NZDM Bedna

NZDM Bedna je sociální služba, určená pro děti a mládež ve věku 6 – 20 let, které tráví rizikově svůj volný čas, anebo jsou ohroženy sociálním znevýhodněním. V současné době klub využije v průměru 20 dětí a mladých lidí denně. Zařízení nabízí svým klientům bezplatný prostor pro trávení volného času, poradenství, podporu v obtížných situacích a možnost doučování. V Příbrami působí již od roku 2010 a od ledna roku 2015 začal v rámci NZDM
Bedna fungovat také terénní program. Zařízení v roce 2018 finančně podporuje Evropský sociální fond skrze Operační program Zaměstnanost, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Středočeský kraj, město Příbram, Nadační fond Albert, řada firemních a individuálních dárců. Provozovatelem NZDM Bedna je Ponton, z. s.

Ponton, z.s.: Nezisková organizace Ponton působí již 22 let v sociálních službách určených pro děti a mládež z problematického sociálního prostředí. Provozuje dva nízkoprahové kluby (v Plzni a Příbrami), terénní program, zařízení pro předškoláky a jejich rodiče, spolupracuje s dětmi z výchovných ústavů a dětských domovů. Denně tak díky projektům pomůže až 100 dětem a mladým lidem ze sociálně problematického prostředí. Významně se tím podílí i na poli prevence kriminality ve městě Plzni i Příbrami.

Zdroj: red., autor: Bc. Denisa Krausová

Odpovědět

*