Počet ,,kešek” na Příbramsku se rapidně zvýšil

keškyGeocaching si postupem času získává čím dál více příznivců. Na Příbramsku se v posledních letech počet schránek, které čekají na své nálezce, rapidně zvýšil. Kešky jsou již snad ve všech vesnicích a významných místech Příbramska. Je to aktivita pro děti i dospělé, při níž poznáte spousty míst, na která byste se bez geocachingu vůbec nedostali.

Co to je geocaching?

Geocaching je turisticko sportovní aktivita, kdy za použití navigačního systému GPS hledáte schránky nazývané „keše“ nebo „kešky“, které jsou umisťovány zpravidla na zajímavá a něčím významná místa. Schránka má většinou podobu krabičky, kanystru, sáčku nebo jiného úložného prostoru, v níž se nachází různé předměty od geocacherů (česky geokačerů, nebo jen kačerů). Po objevení schránky se zapíšete do logbooku (deník, do něhož se zapisují nálezci schránky), případně vyměníte některý z předmětů ve schránce a schránku opět uschováte a zamaskujete.

Geocaching na Příbramsku

Na Příbramsku se nachází několik desítek kešek, které můžete ulovit. Vyskytují se snad v každé vesnici a na každém zajímavém místě Příbramska, téměř u každého většího rybníku a památníku. Mapu geocachingu na Příbramsku si můžete prohlédnout zde.

Autor: Lucie Jeníčková, zdroj: red.

 1. veronika Reply

  kde jsou kešky

  • Lucie Reply

   Dobrý den, Veroniko,
   kešky jsou rozmístěny všude možně. Záleží, kde v jaké oblasti s hledáním chcete začít? Na konci článku je pod slovem “zde” proklik na oficiální mapu kešek, kde jistě najdete i nějakou v okolí svého bydliště. Hodně štěstí, Lucie

Odpovědět

*