Podzim na Malé scéně s Hanou Maciuchovou

Divadlo A. Dvořáka Příbram zahajuje už 4. ročník přehlídky divadel malých forem ,,Podzim na Malé scéně.“ Letos je věnovaný příběhům ze života a především velmi oblíbené herečce Haně Maciuchové.

Groteskní i dojímavé rozhovory nemocné a nemohoucí divadelní ikony Sáry Bernhardtové s jejím tajemníkem Pitouem, zachycují poutavý pohled na svět přelomu 19. a 20. století. Hra ,,Ještěrka na slunci“ otevírá přehlídku 15. října v 19h.

,,Podzim na Malé scéně“ pokračuje 21. října monodramatem ,,Žena Vlčí mák“. Žena na prahu sedmdesátky žije vzpomínkami a má pocit, že to nejhezčí už má dávno za sebou. “Je to období života, kdy moje hrdinka sama říká, že smrt už neděsí. V té době potká lásku – a jak se zbystří smysly, tak se najednou naplní život!” říká Maciuchová.

Posledním představením s Hanou Maciuchovou bude Žena z Korinta – kdo je vlastně ta žena a proč jí záleží na tom, aby nová Euripidova hra měla jinou zápletku? To vám 24. listopadu společně s výše zmiňovanou herečkou odhalí Johanna Tesařová a Jaromír Meduna.

Rodiče můžou vzít své ratolesti do hlediště 22. října v 15h. Loutkové divadlo o zlobení ,,Neposlušná kůzlátka“ určitě zaujme nejen malé diváky.

Z vlastní produkce zařadilo příbramské divadlo inscenaci ,,Číňani“. Malá situační komedie, v níž sledujeme potíže manželského páru při přípravě a průběhu jednoho večírku pro přátele. Hlavním divadelním „kořením“ této jednoduché zápletky je, že všechny role odehrají pouze dva herci: Anna Fixová, Jaromír Nosek.

Zdroj: red.

Odpovědět

*