Policie vyzývá k obezřetnosti

PolicieVánoční čas se nezadržitelně blíží a s tím souvisí zvýšený počet nakupujících, kteří zavítají do obchodů pro dárky nebo pro různé dobroty. Na toto období se ale také velmi těší kapesní zloději, je to pro ně čas hojnosti, protože lidé u sebe nosí větší obnosy peněz. Pachatelé využívají shonu a nepozornosti, krádež bývá blesková, předem nacvičená. Okradený to ani nepostřehne, zjistí to až mnohem později.

Dnes dopoledne proběhne preventivní akce s názvem „Obezřetnost se vyplatí“, která je zaměřena na kapesní krádeže, v příbramském Albertu. Oslovení občané budou upozorněni na nebezpečí, které jim při nakupování hrozí a obdrží preventivní letáček s upozorněním i radami, jak mohou přispět k zabezpečení svého majetku.

Muži by neměli nosit peníze a doklady v zadní kapse kalhot. Ženy by neměly nechávat peněženky a cennosti na vrchu kabelky. Tu by měly nosit pokud možno u těla a využívat různá zapínání. Tašky bychom neměli vůbec pouštět z dohledu, např. zanechávat v nákupních vozících. Doklady je třeba nosit odděleně od peněz a PIN odděleně od platební karty.

Každý rok se objevují v médiích upozornění, aby byli občané obezřetní ke svému majetku. I přesto však každý rok následně řešíme případy kapesních krádeží. Je ale důležité nedávat příležitost lidem, kteří se na úkor slušných lidí neoprávněně obohacují.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*