Potratová pilulka, která nahrazuje miniinterrupci se dostala už i do Čech…

Platnou registraci potratové pilulky má Česká republika již od června 2013. Do užívání byla ovšem zařazena až o rok později, v červnu tohoto roku. Jedná se o tři pilulky, po jejichž polknutí dochází k samovolné interrupci. Tento způsob je  šetrnější než miniinterrupce.

Vynalezena byla ve Francii roku 1988 a od té doby se dostala do 25ti zemí po celém světě. Přísný zákaz používání této pilulky platí například v Austrálii. Použít ji můžete do 7. týdnu od poslední menstruace.

Nepleťte si ji s pilulkou ,,po”

Oproti  tzv. pilulce ,,po” seženete tuto pouze u lékaře v nemocnici nebo na klinice s lůžkovým oddělením. Běžný gynekolog ji předepisovat nemůže. Bohužel tak jako všechno, i tato pilulka se objevila na černém trhu. Polknutí takto koupeného přípravku bez dozoru lékaře sebou ovšem nese velká rizika.

Lékaře budete muset navštívit třikrát

Napoví už ten fakt, že Vám osobně se do ruky pilulky vůbec nedostanou. Spolknete je u lékaře, ke kterému se vrátíte ještě po dvou dnech, kdy vám podá hormony a strávíte několik hodin na lůžku na pozorování. Teprve tím se rozběhne samotný potrat s děložními stahy, samotná pilulka pouze spustí proces odlučování děložní výstelky. Při poslední třetí návštěvě už jen lékaře zkontroluje, zda proběhlo vše v pořádku.

Za pilulku zaplatíte kolem 3 500 Kč, tedy podobně, jako za miniinterrupci.

Zdroj: red., foto: www.reflex.cz

Odpovědět

*