Power Jóga nově v BeFitu

jogaV BeFitu můžete nově, od 15.2.2016, navštívit lekce Power Jógy. V čem vlastně spočívá síla jógy?

Jóga je fenomén a získává si v dnešní době stále více příznivců. Představuje oblíbený způsob, jak se zbavit stresu, uvolnit se a zpevnit tělo od samého základu. Jóga je vhodná prakticky pro každého, možná právě proto je tak moc oblíbená. Každá lekce člověku báječně pročistí hlavu i celý organismus. Od současných chmurných zimních nálad nám může pomoci hned několika cestami – cvičením jógových ásán (pozic), relaxací, dýcháním či meditací.

Jóga je lék těla i duše. Její zdravotní účinky byly mnohokrát opakovaně prokázány. Zpevňuje nejenom svaly, ale také vnitřní opěrný systém a svaly pánevního dna. Pozitivně ovlivňuje tělesné orgány a jejich regeneraci. Cvičení jógy a procházení jednotlivými pozicemi napomáhá lepšímu prokrvení těla a zbavení se toxinů. Zlepšení ohebnosti i pružnost lze pocítit již po několika lekcích.

Jóga zaručuje člověku krásu, zdraví i mládí. Během lekce se uvolňují svaly obličeje, což představuje tu nejlepší prevenci vrásek, a vědomým dýcháním výrazně eliminujeme negativní důsledky stresu. Jóga ale není jen o cvičení, které se odehrává na lekcích ve fitness, je to životní styl.

Péčí o své tělo pečujeme též o svou mysl a měníme vlastní hodnoty, postoje i názory. Díky józe nahlížíme na problémy zcela jinak – pozitivněji, otevřeně, s nadhledem a nadějí. Jóga naší mysl zklidňuje a koriguje každodenní uspěchaný život.

I když je jóga pouze jedna, existuje mnoho způsobů, jak na ni nahlížet a jak ji uchopit. Jóga představuje nalezení pro všechny – pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, ale i pro milovníky fyzické zátěže. V každé pozici je stále co objevovat. Jóga tudíž není rutina, bezmyšlenkovité cvičení, ale představuje sounáležitost s nabíráním síly a poděkováním za ni.

Jóga je filozofií, intenzivním cvičením, relaxací, meditací… a ještě mnohem víc. Stačí ji vyzkoušet a objevit její kouzlo.

Zdroj: BeFit energy club, autor: Vendula Černá

Odpovědět

*