Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček navštívil Příbramsko

17758971_10207877013516379_1594492145_oSpolečně s krajským zastupitelem Josefem Řihákem navštívili například ZAT, a.s., 13. dělostřelecký pluk Armády ČR a SDH Trhové Dušníky. Mezi další body programu patřila například beseda se studenty Gymnázia Příbram a setkání a diskuze se starosty obcí na Příbramsku.

“Společně s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem jsme kdysi bojovali proti umístění amerického radaru v Brdech, či rušení CHKO Brdy, proto jsem rád velice rád, že dnes opět zavítal do našeho regionu. Společně jsme se dnes setkali například se zaměstnanci firmy ZAT, která je jedním z největších zaměstnavatelů na Příbramsku. Dobrovolní hasiči z Trhových Dušnik například ukázali předsedovi Sněmovny svojí techniku a hovořili o rušení CHKO Brdy. Velice si také cením i dnešního setkání se starosty obcí na Příbramsku, kde zazněla řada zajímavých názorů,” zhodnotil návštěvu Jana Hamáčka krajský zastupitel Josef Řihák.

„Návštěva firmy ZAT mi dala nahlédnout do budoucnosti průmyslu a energetiky u nás. V oblasti řídicích systémů má ty nejlepší odborníky. Na světě jsou jen čtyři společnosti, které umí nabídnout podobný systém pro řízení jaderné elektrárny a ZAT mezi ně patří. Proto není divu, že prodává svůj výrobek do celého světa,” uvedl na adresu firmy.
Další zastávkou bylo příbramské gymnázium. „Debata se studenty byla velmi zajímavá. Přestože byla vedená v angličtině, tak studenti ukázali, že si vědí rady jak se zahraničně politickými otázkami, tak s cizími jazyky,“ konstatoval Jan Hamáček. „Zaujalo mě i zdejší televizní studio, musím říci velmi profesionálně vedené,” dodal. Televizní práce studentů gymnázia je úspěšná na mnoha soutěžích.
Na návštěvě 13. dělostřeleckého pluku v Jincích poděkoval Jan Hamáček vojákům za jejich práci, které si velmi váží. „Dělostřelce moderní armáda potřebuje a v budoucnu pro své bojové operace potřebovat bude. Budu se zasazovat o to, aby se vybavení místního pluku modernizovalo,“ slíbil předseda Sněmovny Jan Hamáček. Je dobře, že armáda spolupracuje s místní obcí a vojáci jsou tu nedílnou součástí místní komunity, upozornil Hamáček. “Podle mých informací se zde podílel například na plynofikaci, ale i na dalších projektech,“ doplnil.
Jana Hamáčka a Josefa Řiháka pak čekala ještě beseda se starosty okolních obcí nebo návštěva hasičské zbrojnice v Trhových Dušníkách.

A jak zhodnotil účast předsedy Sněmovny starosta obce Trhové Dušníky Milan Smíšek? “Jsem rád, že pan Hamáček navštívil i tak malou obec jako jsme my. A myslím, že se mu zde mezi námi líbilo. Na setkání jsme pozvali všechny starosty obcí z Příbramska, proto jsem rád, že zde byla dobrá účast,” řekl po setkání starosta obce Milan Smíšek.

“Starostové stojí v první linii a proto si při diskuzích neberou servítky. Pro mě jako předsedu Sněmovny je to velmi užitečná zpětná vazba. V Trhových Dušníkách se dnes zástupci obcí z Příbramska zajímali zejména o zákon o sociálním bydlení, o to, jak se zajišťuje bezpečnost v malých obcích nebo o možnosti posilování rozpočtů obcí. Místní dobrovolní hasiči se také pochlubili svojí zbrojnicí, na kterou jsou právem hrdí,” uvedl na konci setkání se starosty Jan Hamáček.

Zdroj: red.

 

Odpovědět

*