Představení Chaplinovy děti v D-klubu

divadlo logoVe středu 9. března se v příbramském D-klubu bude konat představení s názvem Chaplinovy děti. Představení startuje v 19 hodin.

Název jasně napovídá, o co jde. Určitě jste všichni viděli, alespoň nějaké, černobílé grotesky. A tento žánr zaujal studenty herectví a režie pražské DAMU.

Své pantomimické scénky s prvky klauniády umístili do současného velkoměsta a do současných situací. Hra sestává z pěti krátkých grotesek – Grand Restaurant, Kráva, Sladké prachy, Posměváček a Rendez-vous. Přestože se během představení téměř nemluví, je naprosto jednoznačné, o čem jednotlivé příběhy jsou. Divadelní jazyk je čitelný všem divákům bez ohledu na věk, řeč, či jakoukoli divadelní gramotnost. Lze proto bez nadsázky říct, že Chaplinovy děti, s podtitulem Grotesky z velkoměsta, jsou vhodné opravdu pro každého. Jako u každé grotesky, i v tomto případě doprovází děj živá hudba pianisty.

Představení je bez přestávky dlouhé 50 minut. A protože se jedná především o vizuální vjemy nebudou se místa u některých stolů v Déčku prodávat. Takže se už tak malá kapacita, ještě sníží. Tak si pospěšte pro vstupenky.

Zdroj: red., autor: Anna Čiperová

Odpovědět

*