Příběhy našich sousedů – vynikající 2. místo

Tým Obchodní akademie Příbram složený ze studentů třídy EL 1. A Lucie Kudějové, Alžběty Klozarové, Lukáše Veselého a Adama Otty pod vedením Mgr. Olgy Strakové byl oceněn za zpracování tématu „Vyšší princip v životě Ludmily Fousové“ v projektu Příběhy našich sousedů – Paměť národa a získal mezi 12 týmy z příbramských škol 2. místo.

Jak se k celé práci vyjádřili studenti? „Začátkem školního roku jsme se přihlásili do projektu Příběhy našich sousedů a plni očekávání a odhodlání jsme se začali připravovat, domlouvat a sdělovat naše představy. Po několika workshopech s paní Magdalénou Sadravetzovou z Post Bellum jsme se cítili připraveni na to se sejít s naší pamětnicí paní Ludmilou Fousovou. Po návratu od paní Fousové jsme moc nevěděli, jak to celé máme pojmout. Zažili jsme dohady, hádky a mnoho různých pohledů na stejnou věc. Ale i přes to jsme se nakonec dokázali domluvit a udělat kus práce, na který jsme všichni jistě patřičně hrdí.

Tento projekt nám nedal jen to, že jsme se zlepšili v týmové práci nebo že jsme se naučili lépe s technikou střihání a úpravou videí, ale především to, že jsme se mohli setkat s člověkem, který zažil něco, co si asi nikdo v dnešní době nedokáže představit, a vydat se společně s ním do historie a snažit se pochopit nepochopitelné. Pochopit to, jak se žilo ve strachu, že přijdete domů a vaše rodina tam nebude.
Tento zajímavý projekt nám toho tedy jistě hodně přinesl a my se rádi takových projektů budeme zúčastňovat i příště.

Rádi bychom ještě jednou touto cestou poděkovali hlavně paní Ludmile Fousové za to, že nám vůbec dala tu možnost. Dále paní Magdě Sadravetzové, rodičům, spolužákům a všem, kdo nás na naší cestě podporovali. Největší dík nakonec patří naší paní učitelce Strakové za to, že nás na naší cestě provázela a se vším ochotně pomáhala,“ shrnul celou akci Adam Otta.

Věříme, že své slovo žáci dodrží a i příště se rádi zapojí do podobných projektů. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí ve studiu.

Zdroj: red., autor: Mgr. Iva Čápová

Odpovědět

*