Příbram Bobcats začíná sezónu zápasem proti Pardubicím

BobcatsPříbramský tým amerického fotbalu Příbram Bobcats si na rok 2016 klade nemalé cíle – hodlá se postavit dosavadnímu neohroženému vůdci českých luhů a hájů, Prague Black Panthers a chce ho připravit o nadvládu nad celou Českou ligou amerického fotbalu. Příbram se v předchozích dvou letech probojovala až do finále, kde v obou případech Černým Panterům podlehla a zůstala kousek pod vrcholem. Zdolat tohoto pražského obra však nebude jediným cílem letošní sezóny, protože se změnil jak systém soutěže, tak i účastníci nejvyšší divize.

Z nejvyšší divize, ve které hraje i Příbram, odešel po několika letech tým Brno Alligators, který spadl až do 3. divize. Naopak se mezi příbramské soupeře vrátil celek Pardubice Stallions, který se po jednoroční pauze a po vyhrání druhé divize vrací mezi českou elitu. To však není všechno – do nejvyšší divize se dostala i Ostrava Steelers, což znamená účast celkově 6 týmu, mezi kterými se kromě již jmenovaných ocitají ještě Prague Lions a Trnava Bulldogs. S nárustem týmů se také změnil systém soutěže a místo klasického formátu základní kolo – semifinále – finále, se bude hrát systémem všichni proti všem (doma i venku) a po základní části se dva nejlepší týmy dostanou rovnou do finále. To znamená, že každý zápas bude znamenat důležité body a nebude možné šetřit síly na semifinále. Pro Příbram začne šňůra zápasů již 9. 4. zápasem proti celku Pardubice Stallions.

Stejně jako Příbram před dvěma lety, tak i Pardubice vloni prošli znatelnou revolucí a z průměrného týmu se vyšvihli mezi českou elitu. Vloni si však Stallions prošli druhou divizí, kde soupeři nejsou tak kvalitní a pro všechny je figurování Stallions v nejvyšší divizi velkým otazníkem. To, jestli budou Pardubice schopné konkurovat ostatním týmům se ukáže již brzy a mančaft Bobcats finišuje přípravy na dlouhou a těžkou sezónu, kde může být každá minuta osudovou. Jak Pardubice, tak i Příbram, mají ve svých řadách 3 americké hráče a rozhodovat tak bude fungování týmu jako celku a rozdíly budou hlavně v drobnostech. Teorie nabízí velmi zajímavou podívanou, kterou by si neměl jak zarytý fanoušek, tak i laik, ujít – spousta krásných akcí, vyhrocené emoce a skvělá atmosféra jsou jasná lákadla prvního domácího zápasu Příbrami.

Utkání proti Pardubicím se odehraje 9. 4. od 17:00 na umělém hřišti 1. FK Příbram (Energon Aréna) a všichni jsou srdečně zváni. Doprovodný program zahrnuje například vystoupení Bobcats Cheerleaders nebo občerstvení v podobě stánků Pivovaru Podlesí, které dodá zlatavý mok, a Pizzařství Fastfood, které zajistí hamburgery, hot dogy, domácí čipsy a mexickou limonádu Jarritos.

Bobcats2

Zdroj: red., autor: Jakub Mráz

Odpovědět

*