Příbram bude mít o dva asistenty prevence kriminality více

Městský úřad (3)Rada města na svém včerejším jednání schválila navýšení počtu asistentů prevence kriminality o dvě pracovní místa. V ulicích města Příbrami se jich tak nově bude pohybovat celkem 8. Noví dva asistenti budou stejně jako ti předchozí pracovně zařazeni pod Městskou policii Příbram, jejich mzdové náklady uhradí Úřad práce.

Pozice asistentů prevence kriminality není pro příbramské občany ničím novým, poznají je podle specifické uniformy podobné strážnické, na které je jasně viditelné označení Asistent prevence kriminality. „Asistenti se pod vedením městské policie zaměřují na monitoring a dohled nad bezpečnostní situací v našem městě pochůzkovou činností a to nejen v  rizikových lokalitách a jejich okolí, ale nabízí občanům i pomocnou ruku při komunikaci s úřady,“ vysvětluje místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková a dodává, že vždy jeden z asistentů bude mít trvale dohled nad bezpečností na příbramském Úřadu práce.

Asistenti také motivují a věnují zvýšený dohled příbramské mládeži ve smyslu vhodného trávení volného času, což je zejména v letním období školních prázdnin velice důležité. „Momentálně je v běhu letní fotbalový kemp pro děti od 11 do 15 let. Mají za sebou již 6 tréninků, asistenti s mládežníky třikrát týdně posilují, běhají a hrají fotbal. Děti se tak pod jejich dohledem zabaví a tolik nezlobí,“ s úsměvem dodává místostarostka.

Projekt Asistent prevence kriminality se v Příbrami dlouhodobě setkává s kladnými ohlasy občanů i široké veřejnosti. Proto vedení města chce být v této záležitosti nadále aktivní a pokračovat i v dalších projektech, které budou komplexně přispívat ke zvýšení bezpečnosti ve městě. „Podpora Úřadu práce je v této záležitosti pro město důležitá, proto si velmi vážíme této spolupráce,“ dodává na závěr místostarostka Alena Ženíšková.

Autor: Pavlína Svobodová, zdroj: red.

 

 

Odpovědět

*