Příbram ruší vyhlášku o místním poplatku ze vstupného

koncertZastupitelé města Příbrami zrušili mnoho let trvající vyhlášku o místním poplatku ze vstupného. Hlavním důvodem pro její zrušení je podpora místních subjektů. Radost zastupitelé udělali například pořadatelům plesů a studentům, kteří jsou tímto krokem osvobozeni od poplatků ze vstupného na maturitních plesech.

Rozhodnutí se týká zrušení poplatku ze vstupného, jehož sazba se pohybovala mezi 5 až 20 % z vybrané částky při konání kulturních, sportovních, prodejních a reklamních akcí pořádaných ve městě.

„Zrušení tohoto poplatku jsem navrhnul zejména z toho důvodu, aby zmizela zbytečná administrativní a finanční zátěž pro pořadatele kulturních a společenských akcí v Příbrami,“ uvedl místostarosta města Příbrami Václav Švenda s doplněním, že tento druh poplatku se neplatí například v Písku, Berouně, Benešově nebo Kutné Hoře. „V letošním roce se úředníci našeho města ve zvýšené míře podíleli na zajištění mnohých kulturních akcí a to je dlouhodobě neudržitelné,“ doplnil místostarosta a konstatuje, že zrušení poplatku ze vstupného by mohlo motivovat soukromé subjekty k častějšímu pořádání akcí.

Poplatky ze vstupného přinášely do městského rozpočtu zhruba 250.000 Kč ročně. Podle zastupitelů osvobozením od těchto poplatků však lze očekávat vyšší zájem podnikatelských i jiných subjektů o pořádání těchto akcí, což přinese zvýšený příjem do městské pokladny za pronájmy, například z letního kina, sportovní haly, estrádního sálu nebo divadla.

„Zrušením této vyhlášky podpoříme, a to bez zásadnějšího dopadu na městský rozpočet, bohatší kulturní život v našem městě,“ uzavřel místostarosta.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*