Příbram vydává stříbrné pamětní medaile k 800. výročí města

Stříbrné medaileVydání stříbrných pamětních medailí je dalším počinem města Příbrami k oslavám, kterými si v letošním roce připomínáme 800 let od první písemné zmínky. Medaile o průměru 40 mm budou raženy v omezeném počtu 350 kusů. Očekává se, že vzhledem k jejich pozdější numismatické hodnotě budou brzy po vydání na trh rozprodány. Stříbrné medaile dodá spolek Numismatika Příbram a jejich prodejní cena je stanovena na 1780 Kč za kus.

Autorem výtvarného návrhu je Ján Chvalník, člen a jednatel spolku Numismatika Příbram. Vyraženo bude 350 kusů stříbrných medailí, z čehož 50 obdrží významné osobnosti města, které budou oceněny u příležitosti 800. výročí. Nominace jednotlivců ze všech oblastí lidského konání budou radě města, resp. zastupitelstvu města navrhovat příslušné komise.

Tři sta stříbrných medailí půjde do volného prodeje. Vzhledem k tomu, že se očekává velký zájem, je v Infocentru Městského úřadu Příbram – na Zámečku – vytvořen na prodej medailí pořadník, do kterého se zájemci mohou přihlásit osobně nebo emailem: info@pribram-city.cz. O zahájení prodeje budeme veřejnost včas informovat.

Rada města původně zamýšlela nechat vyrazit i medaile měděné, ale nakonec se, vzhledem ke zvýšenému zájmu o stříbrné medaile, rozhodla pro navýšení počtu stříbrných a měděné vůbec nevyrobit.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*