Příbram zve k pomoci útulkům

V sobotu 2. září 2017 se v příbramském lesoparku Litavka uskuteční první ročník charitativní akce “Den pro zvíře.” Akci pořádá pod záštitou města spolek “Ne množírnám, z.s.” Smyslem akce je představit veřejnosti příbramské spolky, které pracují se zvířaty. Akci přijde podpořit populární herec Lukáš Langmajer.

Hlavním lákadlem akce je charitativní běh lesoparkem v délce 4 kilometrů, jehož výtěžek bude rozdělen rovným dílem mezi Psí útulek v Lazci a Spolek pro kočku v Příbrami. Startovné činí 100 Kč, snížená cena pro mládež od 15 do 18 let je 50 Kč. Začátek registrace pro běh je od 10:00, samotný start je v 11:00. Pokud poběžíte s pejskem, vezměte si s sebou doklad o povinném očkování.

Na své si ovšem přijdou i návštěvníci, kteří se na běhání necítí. Proběhne vyhlášení vítěze v soutěži Pes Příbrami 2017, ukázka canisterapie a dog dancingu, a přímo na místě také bude možnost porady s veterinárními lékaři z příbramské kliniky Na Zdaboři.

Dále zde proběhnou prezentace Psích útulků Lazec a Dobříš, Spolku pro kočku Příbram, Společnosti přátel koček Příbram a Slepice v nouzi, který se zaměřuje na záchranu slepic z velkochovu.

Program:

* Běh pro útulky (registrace od 10:00, start v 11:00) – Spolek Běhejme a pomáhejme útulkům
* Prezentace Psího útulku Lazec
* Prezentace Spolku pro kočku Příbram
* Vyhlášení výsledků soutěže Pes Příbrami 2017
* Ukázka Canisterapie – Spolek Pessos
* Ukázka Dog dancingu s Tersi a Bazi
* Ukázka zachráněných slepiček z velkochovu – Spolek Slepice v nouzi
* Přednáška o množírnách – Spolek NE množírnám
* Veterinární poradenství a veterinární dozor poskytne Veterinární klinika Na Zdaboři
* Soutěže a zábava pro děti v průběhu celé akce

Zdroj: red., autor: Lucie Šafránková

Odpovědět

*