Příbramské kulturní léto 2017 zahájí Chuck Wansley

Letošní Příbramské kulturní léto, které pokračuje již třetí sezónou, bude mít stejně jako vloni velmi ostrý start. Do Příbrami zavítá hudebník zpoza Atlantiku – v rámci „hvězdného odpoledne“ vystoupí se skupinou Otto Hejnic trio americký zpěvák Chuck Wansley. Koncert se uskuteční v neděli 4. června od 16.00 hodin na náměstí 17. listopadu.

Po velmi úspěšném „malém Hendrixovi“ (Dani Robinson), který představoval hlavní hvězdu loňského zahajovacího koncertu, se tak i letos máme na co těšit. „Přijďte strávit příjemné odpoledne s hudbou. Občerstvení na místě je zajištěno, a pokud se vydaří počasí, bude to velké plus,“ zve všechny zájemce místostarosta města Příbrami Václav Švenda s tím, že náměstí 17. listopadu se jako prostor k pořádání akcí tohoto typu osvědčil. „Zaznamenali jsme desítky pozitivních ohlasů od obyvatel našeho města,“ doplnil.

Na další koncert v rámci kulturního léta si počkáme do poloviny prázdnin. „23. července vystoupí opět na náměstí 17. listopadu dechovka Venkovanka z Rožmitálu pod Třemšínem, následně se kulturní léto přesune na náměstí T. G. Masaryka, kde bude nejprve na sklonku prázdnin (27. srpna) dunět rock díky kapelám Uran Uran, Nástroj snahy, CRC – Oldřich Skalický a Origami,“ přidává další informace o programu za pořádající kulturní komisi města Příbrami její předseda Jan Cikler. Tradiční bude podle něj i zakončení Příbramského kulturního léta. Tím bude jazzové odpoledne s příbramským Big Bandem, který vystoupí 3. září na náměstí T. G. Masaryka.

Chuck Wansley je vynikající zpěvák s krásným, plným a nenapodobitelným černošským hlasem. Výčet hráčů, se kterými spolupracoval, by vydal na několik stránek. Začínal jako jazzový bubeník a už v osmnácti letech jel světové turné s kapelou Up With People. Poté se v roce 1982 začal v New York City věnovat zpěvu, točil desky pro Motown a řadu významných producentů. A v roce 1984 se přestěhoval do Los Angeles, kde žije dodnes.

Je znám především jako tzv. wedding singer, zpěvák, který nemůže chybět na významných losangeleských výročích, soukromých party a samostatných koncertech. Už to bude kolem 2300 akcí, na kterých vystupoval od USA až po Paříž a Havajské ostrovy a Japonsko. Je zván jako host různých big bandů, ale především on sám vede vlastní Chuck Wansley & his very big band. V tomto skvělém tělese hraje na saxofon například Eric Marienthal, ale působí zde i další velcí hráči. Sluší se také představit složení skupiny Otto Hejnic trio: Otto Hejnic – bicí, Josef Fečo – kontrabas, Stanislav Mácha – piano.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*