Příbramský ½ maraton zná svoji trať a spustil registraci

MaratonPřibližně za 3 měsíce zazní výstřel ze startovní pistole, který oznámí start 1. Příbramského ½ maratonu. Ten se uskuteční a poběží 18. června centrem města.

Neoficiální představení jedné z nejatraktivnějších sportovních akcí tohoto roku se uskutečnilo v příbramské Cowárně. Organizátoři zde představili konkrétní podobu závodu, který bude ozdobou oslav 800 let od založení města Příbram. „Jsme rádi, že se nám povedlo tuto myšlenku ve spolupráci s městem realizovat. Víme, že nás čeká velké penzum práce, ale běh máme rádi a věříme, že stejně smýšlejících lidí je v našem městě více,“ řekli organizátoři z Triklubu Příbram.

Závod je určený pro několik věkových i výkonnostních skupin. Na své si přijdou profíci, amatéři, děti, rodiny, firmy a zapojit se mohou i další instituce. Organizátoři sdělili, že jejich myšlenkou je přiblížit běh i skupinám lidí, kteří s ním nemají až tak velkou zkušenost. K tomu by měly pomoci hlavně štafetové závody, kterých se může účastnit parta 4 kamarádů, firma, třída nebo jiný klub či spolek.

TRÉNINK – „Pokud se chcete připravovat společně s námi, tak v neděli od 10.00 se koná pravidelný výběh z Kozičína do Brd. Středy pak patří skupině běžců „Vyběhej se“, kteří startují v 18.00 – více Inko www.pribramskypulmaraton.cz/trenink,“ přidali organizátoři.

Na přípravách a detailech závodů organizátoři bedlivě spolupracují s městem a firmou, která se zabývá značením silnic a řešením náhradních tratí. „Počítáme s tím, že provoz bude v určitý čas omezen, ale rozhodně nedojde k tomu, že by se lidé neměli na některá místa dostat vůbec. Věříme, že lidé půjdou fandit a naše práce bude jejich velkým zážitkem,“ řekl Petr Švarc za organizátory.

Při závodu nebude chybět občerstvení, hudební doprovod, technické zázemí a další drobnosti, které vytvoří skvělý sportovní i fanouškovský zážitek. Všichni závodníci i pořadatelé si přejí, aby dorazili nejen běžci, ale také obyvatelé Příbrami i okolí a vytvořili podél trati tu správnou atmosféru. Již nyní je přihlášeno několik desítek jednotlivců a také první štafety, které dali dohromady firmy z Příbrami a okolí.

Registrace na závod byly spuštěny na www.pribramskypulmaraton.cz, kde najdete i další detaily o tomto závodu. Stejně tak aktivní je a bude fb profil a událost. Těšíme se na vás na startovní čáře.

Příbramský půlmaratonPříbramský půlmaraton - štafety

 

Zdroj: red., autor: Vlastimil Ševr

Odpovědět

*