Příbramský galavečer pomohl dobré věci, a ještě pomůže

DSC_7073Galavečer populární hudby, od kterého uběhl přesně týden, pomohl dobré věci. Mezi vystoupením Petry Janů a Olgy Lounové předávali organizátoři akce Petr Větrovský a Jitka Doubravová šek v hodnotě 30 000 Kč zástupkyni dětského domova Pepa, Olze Uhlíkové.

Tato částka nevznikla náhodou. ,,Prodej vstupenek jsme zahájili v červenci v Pražské ulici  tím, že 10% z částky, za kterou se ten den prodají vstupenky, věnujeme dětskému domovu Pepa v Lazci, a to jsme také dodrželi,“ popsal nápad organizátor, Petr Větrovský. Slavnostního předprodeje se zúčastnila i ředitelka domova, Věra Splítková. ,,Petr Větrovský je největší podporovatel našeho domova, čehož si moc vážíme,“ nešetřila nadšení Věra Spítková.

Na slavnostní předávání se dostavily i děti, které v domově Pepa našly své zázemí. Na pódium přicházely s velkým aplausem z publika. Šek předávali samotní organizátoři Petr Větrovský a Jitka Doubravová. Ještě za většího potlesku a s nadšením hosté pódium opouštěli.

Tímto gestem dobré skutky nekončí

Ještě v červenci, po slavnostním předprodeji, oslovila organizátory skrz sociální síť maminka šestiletého Davídka, který se narodil s postižením, a ve svém věku má schopnosti ročního dítěte. ,,Paní Součková nás poprosila o finanční podporu, díky které by mohla s Davídkem odjet na rehabilitační pobyt, který mu pomáhá, aby se naučil chodit. Neváhali jsme, a naši pomoc jsme přislíbili,“ řekla Jitka Doubravová.

Přesně týden před Galavečerem populární hudby vyšel set 5ti CD Karla Gotta s názvem Duety. Do teď se drží na vrcholu nejprodávanějších hudebních CD v České republice. Organizátoři jej nakoupili a nechali od samotného mistra podepsat. Ptáte se, jak to pomůže Davídkovi? Během příští týden se na oficiálním facebooku Petra Větrovského spustí dražba těchto originálně podepsaných kousků, kdy organizátoři věnují výtěžek dobročinným účelům, především nemocnému Davídkovi.

Celý příběh o nemocném chlapečkovi se dočtete již brzy. Pokud chcete i Vy podpořit dobrou věc a zároveň získat podepsané CD, sledujte facebook a Příbram žije, a zapojte se do dražby.

Zdroj:red.

Odpovědět

*