Příbramský měsíčník Kahan je nejlepším městským zpravodajem roku 2015

KahanPříbramský městský zpravodaj Kahan vyhrál 5. ročník celostátní soutěže “O nejlepší obecní a městský zpravodaj”. Ocenění převzal v pondělí 4. 7. 2016 v rámci Dnů lidí dobré vůle na Velehradě z rukou kardinála Dominika Duky místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

Do letošního ročníku soutěže, kterou pořádá Katedra politologie a evropských studií Filozofické faktulty Univerzity Palackého v Olomouci spolu s Civipolis, o. p. s., Unives.eu a Angelus Aureus o. p. s. při příležitosti státního svátku ČR Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje, se přihlásilo celkem 332 zpravodajů.

Porota rozhodovala o vítězích ve 4 kategoriích: městský zpravodaj, obecní zpravodaj a zpravodaje mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin. Ocenění získala i nejlepší rubrika.

“Ocenění odborné poroty si velmi vážíme. Kahan prošel v loňském roce zásadní proměnou. Zúčastnit se prestižní soutěže poprvé a rovnou se stát jejím vítězem je pro nás potvrzením, že jdeme správnou cestou,” uvedl za redakční radu její předseda Jindřich Vařeka, starosta města Příbrami.

Úkolem sedmičlenné poroty, ve které zasedali zástupci vyhlašovatelů a profesionální novináři, bylo zhodnotit došlé zpravodaje. A to nejen po stránce obsahové pestrosti, grafické přehlednosti, ale jejich úkolem bylo také vzít v potaz celkový dojem zpravodaje. “Podle poroty se laťka profesionality vydávaných zpravodajů znovu posunula. Přibližně 70 – 80 % zpravodajů, které se letos soutěže zúčastnily, mají podle jejich názoru špičkovou kvalitu. Porota na Kahanu a dalších oceněných zpravodajích vyzdvihla nejen dobře podaný informační servis a svěží grafickou podobu, ale také nástavbu v podobě zajímavých cyklů, rozhovorů a článků o historii,” vyjmenoval výsledky hodnocení poroty místostarosta Václav Švenda.

A kam dále v kategorii městských zpravodajů putovaly ceny z Velehradu? Z prvního místa na druhé sesadil příbramský měsíčník Kahan loňského vítěze – dvouměsíčník města Český Těšín, třetí byl magazín Zlín.

Kahan_ocenění

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*