Příbramští judisté zahájili sezonu úspěšně

Ačkoliv základním posláním sportu není vyhrávat, vždy je radost z pohybu o trochu větší, když se daří. Nový sportovní rok se podařilo úspěšně započít příbramským judistům. V první polovině měsíce se v Neratovicích uskutečnily závody v judu, kde příbramští zástupci zazářili.

sternberk2013158

A nemluvíme pouze o chlapcích. V příbramské výpravě totiž nechyběla ani zástupkyně něžného pohlaví – Zuzana Hrstková, která předvedla výborný výkon a obsadila první místo, stejně jako další naši sportovci: Matěj Havel a Martin Zelenka. Ostudu ovšem našemu městu neudělal ani poslední člen týmu Matěj Hrabec.

Zápasy probíhaly hladce

Zuzana Hrstková se nově představila v kategorii mladších žákyň ve váhové hmotnosti do 40 kilogramů. Ani v jednom ze čtyřech zápasů nenašla výraznější soupeřku a postupně tak slavila čtyři vítězství. Zápasy se jí navíc podařilo ukončit před časovým limitem na ippon.

Matěj Havel se nově představil v kategorii starších žáků do 42 kilogramů. V prvním zápase po velmi dobrém výkonu zvítězil na praporky, když svého soupeře v průběhu zápasu chytil do držení, ze kterého mu soupeř utekl, byl to však rozhodující moment zápasu. V druhém zápase nedal svému soupeři žádnou šanci a hodem tai otoši hodil svého soupeře na wazari a následně jej udržel a svou kategorii vyhrál.

Martin Zelenka soutěžil v nejmladší kategorii, ve které předvedl podobně suverénní výkon jako jeho kolegyně Zuzana – nedal šanci žádnému ze tří soupeřů a postupně nad nimi zvítězil na ippon, čímž zaslouženě v kategorii vyhrál.

Ani Matěj Hrabec si ve své kategorii s váhou do třiceti třech a půl kil nevedl nejhůře. První zápas sice prohrál, ve druhém však předvedl velmi vydařený hod tomoe nage na ippon a zvítězil. Ve třetím zápase měl více štěstí soupeř, ale i přesto se určitě Matěj nemá zač stydět.

Judo má v Příbrami tradici

Příbramské judo začalo svoji historii psát už v šedesátých letech, kdy se začínalo pod značkou Rudé hvězdy. Na konci sedmdesátých let přišel velký milník pro příbramské judisty, jelikož nově trénovali v příbramské sokolovně, která jim poskytovala výborné zázemí. Judisté z Příbrami se pravidelně účastnili turnajů nejen krajských ale i celorepublikových. Ke konci osmdesátých let dokonce bojovalo družstvo mužů opakovaně o účast v ligové soutěži. Příbramský klub čítal kolem stovky členů a již tehdy byla úspěšná i naše děvčata. Začátkem devadesátých let se oddíl znovu stěhoval. Tentokrát do prostor tělocvičny ZŠ Jiráskovy Sady, tehdy pod názvem 4. ZŠ. Pod názvem Judo Příbram funguje oddíl od roku 1994.

 Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*