Příbramští policisté vyjeli o víkendu k 17 nehodám

policie4Příbramští dopravní policisté museli vyjíždět od pátku do neděle k celkem 17 nehodám, při kterých vzniklá škoda dosáhla téměř 1,5 milionu korun. Tři osoby utrpěly těžké zranění a devět lidí lehké poranění. Příčinami nehod bylo např. nedání přednosti v jízdě, přílišná rychlost a následné nezvládnutí jízdy, nedodržení vzdálenosti, lesní zvěř.

V pátek odpoledne havaroval 30letý řidič osobního vozidla v katastru obce Nový Knín. V zatáčce dostal na mokrém povrchu komunikace smyk a přejel do protisměru, kde narazil do protijedoucího auta. Zraněného motoristu převážel do pražské nemocnice vrtulník. Druhý řidič a jeho spolujezdkyně utrpěli při havárii lehké poranění. Hmotná škoda byla odhadnuta na 220 tisíc korun.

Letecká záchranná služba také přepravovala k ošetření 25letého muže, který v sobotu ráno boural na silnici I/4 v katastru obce Milín. Z dosud nezjištěných příčin vjel do druhé poloviny vozovky, kde narazil do auta jedoucího v protisměru. Vůz se po střetu převrátil na střechu, řidič musel být následně vyproštěn za použití hydraulického zařízení. Jeho spolujezdec vyvázl s lehkým zranění. Řidička z druhého auta skončila s těžkým poraněním v příbramské nemocnici a s lehkým zraněním sem byl převezen i její spolujezdec. Způsobená škoda je ve výši 180 tisíc korun.

Další nehoda se stala o pár hodin později opět na silnici I/4, tentokrát v katastru obce Příbram. Třiačtyřicetiletý motorkář při předjíždění kolony vozidel přehlédl osobní vozidlo odbočující vlevo. Po nárazu byl odražen do silničního příkopu. Sanitka motocyklistu dopravila s lehkým zraněním do nemocnice v Praze. Vzniklá škoda činí 60 tisíc korun.

Zdroj: red.

O autorovi

Odpovědět

*