Příbramští volejbalisté porazili Ústí nad Labem

VK PŘÍBRAM – SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM

 Ve třetím kole volejbalové UNIQA extraligy proti sobě nastoupily týmy VK Příbram a SK volejbal Ústí nad Labem. Zpočátku se zdálo, že utkání bude mít jasný průběh, ovšem hosté se po prvním prohraném setu nevzdali a přesvědčivým výkonem dokázali srovnat stav na 1:1. Poté však svými chybami na útoku i na příjmu pustili domácí Příbram opět do vedení a stav se opět srovnal až na konci čtvrtého setu, kdy domácí Příbram prohospodařila slušný náskok pěti bodů a zápas rozhodla velmi napínavá koncovka, ve které domácí se štěstím dokázali urvat 3 body za vítězství 3:1 na sety.

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Böhm, Mach, Renovica, Poikela, Shestak, Palgut, Libero Juračka

Střídali: Kupilík, Suda, Rychecký, Kuchař

 

Hosté:  Tibitanzl, Ulč, Nesvačil, Vodvárka, Boehm, Nadazdin, Libero Obdržálek

Střídali: Kohlmann, Hrdý, Pereira

Domácí:

Martin Böhm (kapitán domácích):  První set jsme začali dobrou hrou s minimem chyb, soupeř tak prakticky neměl co hrát, nicméně stává se nám zatím jakousi nesehraností, že děláme spoustu technických nevynucených chyb, což nás pak provázelo po celý zápas, což způsobuje zbytečnou nervozitu, která nás pak sráží dolů. I kvůli tomu jsme s Ústím hráli vyrovnaný zápas, jinak jsme klidně mohli vyhrát ve třech setech bez stresu. Na druhou stranu, pozitivní je, že tyhle vypjaté koncovky nás mohou mnohem více posílit, než kdybychom vyhráli jednoduše, což se může hodit do dalších zápasů, ve kterých díky tomu můžeme ve vyrovnaných koncovkách znovu uspět.

Martin Kop (trenér domácích): Pro nás je to důležité vítězství za 3 body, myslím, že jsme byli lepší v prvním, třetím i ve čtvrtém setu. Ke konci zápasu jsme polevili, zřejmě jsme si mysleli, že se to dohraje samo, ale nakonec jsme dokázali zvítězit. Ústí nehrálo vůbec špatný volejbal, museli jsme hrát naplno, abychom vyhráli, ale je to pro nás cenné vítězství.

V prvním setu byli od začátku lepší domácí hráči, kteří působili velmi jistěji než hosté ze severu Čech, ti se v úvodu utkání spíše hledali. Domácí skvěle skládali útoky bez zbytečných chyb, což jim zajišťovalo konstantní náskok asi šesti bodů. Před koncovkou ještě hosté maličko zazlobili, ale domácí si vše pohlídali a ukončili první sadu rozdílem pěti bodů.

Ve druhé sadě však začali hosté úplně jinak, od začátku předváděli neskutečnou bojovnost a skvělou obranu v poli. Stejně jako domácí v setu prvním si dokázali vytvořit několika bodový náskok, který pak s přehledem drželi. Domácí Příbram sice skvěle přihrávala, nicméně její útočné síly se trápily, útočící hráči nebyli schopni projít přes dobře postavenou ústeckou obranu jak nad sítí, tak v poli. Hosté tak bez problémů udrželi náskok až do konce druhého setu a srovnali stav utkání.

Ve třetí sadě ovšem znovu zabrali domácí a to pořádně, od začátku tlačili na servisu, vytvořili si poměrně vysoký desetibodový náskok. Přesto ale se ale oba týmy dopouštěly nemálo laciných chyb především na podání, hodně chyb také zapískali rozhodčí při obraně na síti. Trenér hostů Petr Brom se snažil střídat a i díky jeho obměnám se hostům podařilo ztenčit náskok domácích na polovinu, to ovšem zdaleka nestačilo a domácí se tak poměrně jasně ujali vedení 2:1 na sety.

Ve čtvrtém setu začali lépe domácí hráči, v určitém okamžiku to již vypadalo, že utkání nabere definitivního směru, avšak trenér Brom opět úřadoval ve střídání hráčů a ti pak na hřišti nechali snad úplně všechno a i díky tomu dospěl zápas do velmi dramatické koncovky, která skončila až stavem 29:27, kdy perfektním blokem ukončil zápas domácí hráč Dmitry Shestak.

Štěpán Chvosta

Zdroj: red

 

 

Odpovědět

*