Přijďte si namalovat svůj hrnek, vytvořit vánočního anděla nebo jiný dárek do příbramské Točírny

tocirnaV říjnu se poprvé spouštějí hrnčířské kruhy keramické dílny, která nese název Točírna. Ať jste začátečník nebo pokročilý v tomto tradičním „řemesle“, tak můžete přijít a využít příjemného prostředí a vybavení tohoto kreativního místa.

Točírna se nachází Na Valešince (Mariánské údolí 176, Pb II) a její program nabízí jak pravidelné kurzy, tak “otevřenou dílnu”, kde můžete sami v klidu tvořit. Své první návštěvníky přivítá Točírna již 18. října. Neváhejte a dorazte také a třeba budete mít „vystaráno“ s vánočním dárkem, který bude od srdce.

Pravidelné kurzy cílí a zvou ti s rodiči i širší veřejnost, a to v úterý či pátek. Za zmínku jistě stojí tématická sobotní dopoledne, která budou věnována konkrétním projektům (malování hrnků, misek a jiných výrobků, tvorba vánočních andělíčků, výroba keramických korálků a mnoho dalších).

Točírna je místo, které by mělo rozdávat radost a úsměv a to je jejím základním smyslem. Děti i dospělí by zde měli najít kvalitní vybavení, radu a pohodlí pro práci s hrnčířským kruhem. Budeme rádi, pokud k nám zajdou úplní začátečníci i ti zkušení a zruční v tomto řemesle. Na všechny se těšíme a také zveme,“ řekla zakladatelka této myšlenky Lucka Barášková.

Točírna vznikla díky nadšení a uchvácení kouzelným a rozmanitým světem keramiky. Ať již volné tvoření či točení na kruhu, nabízí nekonečné možnosti vlastní realizace, učení se novým věcem a získávání dalších zkušeností. Zároveň je skvělým způsobem odpočinku. Pokud se chcete naučit něco nového nebo jen v příjemném prostředí, nad hroudou hlíny  a s podobně smýšlejícími lidmi, relaxovat, neváhejte a zajděte!

Více informací najdete na webových stránkách, e-mailu: info@tocirna.cz nebo na telefonním čísle 778 536 569.

Zdroj: red.

  1. Panisová Milada Reply

    po telefonické domluvě ohledně kurzů či sobotního dopoledne vám posílám svoji e-mail adresu, na kterou mi prosím sdělte další informace. Děkuji Panisová milada

Odpovědět

*