Přinášíme Vám rozhovor se Zdeňkem Vojtou o školení trenérů „licence A“ v Příbrami

V rámci přípravy na přátelská utkání reprezentace ČR U18 a Ruska se včera na zimním stadionu konalo školení trenérů ledního hokeje. Hlavním vedoucím této akce je bývalý hokejový útočník, odchovanec kladenského hokeje a v současné době pedagog a hokejový trenér Zdeněk Vojta. V roli přednášejícího se představil také trenér reprezentace U 18 David Bruk nebo kladenský trenér Jan Kregl. Přátelská utkání ČR U 18 s Ruskem si nenechte ujít v závěru tohoto týdne.

Hlavní metodik ČSLH Zdeněk Vojta poskytl Sportovnímu zařízení města Příbram rozhovor týkající se 1. konzultace trenérské školy licence A. Ta se konala ve středu 11. 10. 2017 v zrcadlovém sále zimního stadionu v Příbrami.

Vedete dnešní školení trenérů, můžete nám přiblížit, na co konkrétně se školení
zaměřuje?
Dnes se tady v Příbrami koná 1. konzultace trenérské školy licence A, která probíhá prioritně na fakultě FTVS UK v Praze a kterou mám ve své gesci. Celá 1. konzultace je z hlediska specializace zaměřena na útočné herní dovednosti. To znamená hlavně schopnost ovládání kotouče, která spadá do herní činnosti jednotlivce, uvolňování hráče s kotoučem, přihrávání. To jsou klíčová témata konzultace, která budou dále rozebírána.

Kdo kromě Vás bude dnes ještě přednášet?
Akce probíhá ve spolupráci s reprezentačním trenérem U 18 Davidem Brukem, který povede i dnešní trénink na ledě. Tento trénink bude posléze s účastníky kurzu dále rozebírán a diskutován. Dalším vystupujícím je Jan Kregl, odborník a specialista na stickhandling a powerskating, který spolupracoval na rozvoji dovedností při individuálních trénincích i s hráči NHL.

Něco co byste rád dodal? Nějakou zajímavost?
Mezi přihlášenými je například trenér ČSLH Luděk Bukač mladší nebo bývalí aktivní hráči Libor Procházka a Libor Pivko, což jsou trenéři s hráčskou minulostí a budou tak mít k tématu co říci. Jsem rád, že jsme tuto akci mohli uskutečnit ve spolupráci s místním hokejovým klubem a těšíme se na další spolupráci.

Zdroj: red., autor: Miroslava Poláková

Odpovědět

*