Pro příbramského závodníka Jana Černého nedopadla Barum Rally podle představ

_e1_4455Jan Černý s Pavlem Kohoutem nebudou na letošní Barum Czech Rally Zlín vzpomínat v dobrém. Klíčová soutěž sezony se nepovedla a tým tak přišel o šanci bojovat o titul juniorských mistrů Evropy JERC.

Sezónu letos Jan Černý s Pavlem Kohoutem a Peugeotem 208 R2 přitom rozjeli ve velkém stylu, když k vítězství v ledovém Lotyšsku přidali i vítězství v zeleném Irsku. Pak ale přišla bouda na Azorských ostrovech a výpadek v poslední rychlostní zkoušce belgické Ypres Rally. Barum Rally tak byla poslední šancí, kdy se dal vývoj sezony obrátit k dobrému.

„Na Barumku jsme se připravovali jak jen to šlo. Sám na sobě jsem ale cítil, že není vše v takové pohodě, jak bych si představoval. Dvě rány v průběhu sezony nám dost zamávaly s rozpočtem a na Ypres Rally jsme odjeli jen díky podpoře nadačního fondu Autoklubu ČR. I před Barumkou jsem musel řešit skutečně existenční záležitosti chodu týmu, ale nakonec se vše povedlo a odstartovali jsme,“ vysvětluje Jan Černý dění před evropskou Barum Rally. 

Peugeot Černý Racing Tým se na Barum Rally umístil na šestém místě mezi evropskými juniory a druhém místě ve třídě 6 v hodnocení MMČR.

Zda se Jan Černý chystá ještě tento rok zúčastnit nějakých závodů, vás budeme informovat na našem webu. 

Zdroj: red.

Odpovědět

*