Proč je důležité pít vysvětluje fitness instruktorka Kačka Váchová

1530392_703254009694221_991735460_nZákladní složkou lidského organismu je voda, tudíž není divu, že ji musíme tělu neustále dodávat. V našem podvědomí je zafixováno množství dvou litrů tekutin za den, nicméně lékaři většinou uvádí litr a půl. To je však skutečné minimum denní potřeby člověka.

Přestože z každého média slýcháváme „pijte dostatek tekutin“, mnozí lidé tuto radu nedodržují. Pijí až v případě žízně. Jenže to je pozdě, protože v tu chvíli je již organismus dehydrovaný.

Patříte mezi tyto lidi? Zapomínáte pít či prostě nemáte žízeň? Snažte se to změnit, abyste zabránili veškerým zdravotním obtížím! Přečtěte si následující pozitivní účinky vody a z nich vyplývající negativa jejího nedostatku, třeba Vás konečně přivedou na jinou cestu.

Voda tlumí bolesti

Voda představuje životně důležitou sloučeninu vodíku a kyslíku. Tlumí bolesti kloubů a především hlavy. První otázku, kterou Vám lékař položí při bolestech hlavy, je: „Pijete dostatek vody?“. Bolesti hlavy skutečně vznikají kvůli špatnému pitnému režimu.

Voda podporuje činnost psychických jevů

Lidské tělo se skládá především z vody (cca 60%), tudíž je i základní stavební látkou každého orgánu. Mozek je dokonce tvořen z 85% vodou. Proto musíme stále pít, aby nám to dobře myslelo. S tím souvisí i schopnost správné činnosti psychických jevů – při úbytku vody v těle se zhoršuje soustředění a krátkodobá paměť. Tudíž nedostatek tekutin je i důvodem každodenní únavy.

Voda vylučuje odpadní látky a chrání naši imunitu

Čím více vody vypijete, tím více se vyloučí odpadních látek z organismu. Voda brání především chronickým obtížím, které způsobují zácpu a močové i ledvinové kameny. Navíc díky vodě udržuje tělo svou teplotu, což je nezbytné především při sportu. Pokud nebudete při zvýšené fyzické zátěži dostatečně pít, může dojít k přehřátí organismu a k jeho celkovému kolapsu.

Voda souvisí dokonce i s chorobami – díky dehydrataci jsou buňky zesláblé, tudíž jsou i mnohem náchylnější k mnoha nemocem. Chraňte proto svou imunitu vodou!

Voda, věrný přítel při redukci váhy

Voda je důležitá při redukci váhy, bez ní to vskutku nejde. V dostatečně zavodněném těle je krev mnohem více okysličená a tělo tak účinněji přeměňuje tuky na energii. Nedostatek vody způsobuje vyšší ukládání tělesného tuku, protože voda pomáhá tuky pálit.

Voda, indikátor krásné pokožky

V neposlední řadě jde voda ruku v ruce s krásou, zdravou pletí a jemnou pokožkou. Pokud nepijete, kůže je suchá, šedivá a rychleji tvoří vrásky.

Pojďme tedy zapracovat na naší imunitě, zdraví, kráse, pozitivním myšlení a zdravějším životním stylu. Vždyť k tomu potřebujeme pouze vodu…

Autor: Kateřina Váchová, Zdroj: red.

Odpovědět

*