Proč je předsevzetím opět konec?

Nový rok se často spojuje s předsevzetími. Mnozí z nás si dali závazek být aktivní, pravidelně cvičit a hlavně zhubnout. Pak však přišel první hlad, narozeninová oslava, víkendový relax či pracovní stres a vůle novoročního předsevzetí je tatam. Pojďme proto společně najít řešení našeho úspěchu.

lifestyle

Není nic jednoduššího než říci si: Ode dneška hubnu a do dubna zhubnu! Nicméně poslední chvíle před startem redukce váhy a přechodu k zdravému životnímu stylu jsou stejně náročné jako samotná cesta za krásným a zdravým tělem. Všude kolem nás jsou lákadla a negativní lidé, kteří naší odhodlané mysli příliš nepřispějí. Abychom všemu odolali, nové návyky si zafixovali a nastavili je samozřejmostí, je nutné si srovnat pár věcí v hlavě i v ledničce a získat cenné rady od odborníků.

Najděte si správný důvod

Na začátku je nezbytné znát důvod, proč se chceme vydat cestou zdravější stravy. Každý motiv Vás však vyšle jinudy. Cesty se liší především svou délkou i náročností, a jak již v mnoha našich článcích bylo zmíněno, zdravý životní styl je bohužel cesta na dlouhou trať. Přináší ale samá pozitiva, tudíž její náročnost je na nejnižším bodě. Prochází mnoha nekončícími cíli. Zároveň se člověku trasa stane stereotypem a mnohokrát pak nezná cestu zpět.

Hubnutí do plavek či do starých džínů kráčí jinou trasou – kratší, náročnější na vůli kvůli hladovění a špatné náladě, s jasným cílem a častým návratem zpět na start. Až zhubnu do těch plavek, co potom? Vy snad znáte odpověď?

Nebojte se odborníků

Pokud si sami nevíte rady, zajděte za odborníkem. Laik si sice v časopise přečte o negativech přemíry sacharidů a cukrů, tudíž je logicky z jídelníčku vyřadí (a není se čemu divit), nicméně už postrádá souvislosti – kolik je skutečně nadbytek polysacharidů vůči jeho postavě a proč je tak moc potřebujeme.

V tomto ohledu Vám výživový poradce a osobní trenér rozhodně ušetří čas, neboť kdo z Vás může celý den sedět u internetu a třídit články dle pravdivosti?

Mějte jen správné zásoby

Než vše odstartujeme, je nutné zkontrolovat ledničku a špajz. Pokud máte jasný důvod žít zdravý rok, měl by člověk lákadlům odolat, nicméně v rozhořčení, rozčílení a smutku člověk nikdy neví. Pryč s tím radši, protože co doma nemáte, to rozhodně nesníte!

Řekněte svému okolí své odhodlání

Změna životního stylu vyžaduje čas, klidné zázemí a energii. Proto je nutné, abyste našli podporu ve svém nejbližším okolí. „Přece to teď nevzdáš?“ Věta, která dělá divy.

Věnujte se maličkostem

Jediná cesta, jak zpět nepřibrat, je soulad mezi stravovacími návyky, cvičením a pozitivní energií. Této harmonie dosáhneme pouze zaměřením se sami na sebe. Dopřávejte si radosti z maličkostí – zdravý rok Vás musí bavit: obnovujte si na své mp3 svou oblíbenou energickou hudbu, hýbejte se kvůli vyplaveným endorfinům (ne kilům), nenuďte se doma a běžte na procházku, mějte radost z vody a dejte si do láhve kousek oblíbeného ovoce, stáhněte si nějakou sportovní aplikaci, ať se můžete těšit z výsledků, pořiďte si pěkné tričko na cvičení, ať se cítíte skvěle, dopřejte si výbornou proteinovou tyčinku, naaranžujte si krásně pokrm…

Každého člověka dělá šťastným něco jiného, najděte si i Vy tu správnou cestu, protože ať chceme nebo ne, štěstí je vnitřní stav, který si člověk sám vytváří.

Zdroj: red, Kateřina Váchová, foto: europeansunlight.eu

Odpovědět

*