Projekt ACES v Příbrami

OAV termínu od 9. do 13. listopadu navštívili Obchodní akademii Příbram studenti z partnerské školy v Žiaru nad Hronom. Důvodem jejich návštěvy bylo projektové setkání, jelikož společně pracujeme na projektu ACES – akademie středoevropských škol a tématem letošního projektu je solidarita.

Program byl celý týden pestrý. Studenti se zúčastnili přednášky o charitě vedené paní Bc. Stanislavou Krejčíkovou z Farní charity Starý Knín a panem Ing. Jiří Kalou, ředitelem Farní charity Příbram. Ve středu se studenti aktivně účastnili veletrhu fiktivních firem, na kterém představili svoji firmu a obchodovali s návštěvníky, kteří byli překvapeni zahraničním stánkem.

Ve čtvrtek jsme navštívili Prahu. Dopoledne jsme slovenských studentům ukázali krásy našeho velkoměsta a prošli společně Královskou cestu, odpoledne jsme se přesunuli do Novoměstské radnice na Karlové náměstí, kde jsme navštívili tzv. Neviditelnou výstavu. Neviditelná výstava se snaží ukázat reálný svět nevidomých lidí a také možnosti, jak jim pomoci a porozumět. Po „Neviditelné cestě“ nás provedla nevidomá průvodkyně, se kterou jsme se na hodinu ocitli ve světě tmy a poznali úplně jiný život. Vyzkoušeli jsme si, jak se pohybovat v ruchu města i v lese, jak se umýt či zapnout mikrovlnnou troubu, jak zaplatit za kávu, jak správně ochutit oběd a vybrat správné koření.

Celé projektové setkání se vydařilo, seznámili jsme nejen sami se sebou, ale i se světem lidí, kteří potřebují naši pomoci, a věříme, že alespoň v jednom ze studentů byla zažehnuta jiskřička solidarity.

Zdroj: red., autor: Lenka Lexová

Odpovědět

*