Projektové setkání ERASMUS+ na OA Příbram

Obchodní akademie Příbram je od roku 2016 zapojena do projektu ERASMUS+ s názvem „Mezinárodní podnikání mládeže a zahraniční obchod ve výuce“ a v termínu od 12. 11. do 18. 11. 2017 k nám přijeli studenti a učitelé z partnerské školy v Idaru-Oberstein v rámci tohoto projektu. V pondělí se čeští i němečtí studenti nejprve seznamovali, společně se otestovali, jak dobře znají Evropu, absolvovali workshop na téma peníze a moc a seznámili se se start-upem Canteena. Po obědě se vydali do firmy Pb-tisk, kde se dozvěděli zajímavosti o provozu a obchodních činnostech firmy.

V úterý se naši němečtí partneři společně se třídou 3.A vydali do Prahy, nejprve proběhla krátká návštěva Středočeského kraje a pak už jsme se věnovali krásám našeho hlavního města. Kampa, Karlův most, Malostranské náměstí, Nerudova ulice, střídání stráží na Pražském hradu či Staroměstské náměstí, to vše byla místa, která jsme našim návštěvníkům hrdě ukázali.

Ve středu nás pro změnu čekal pracovní den, nejprve jsme zhlédli prezentaci fiktivní firmy KANA a STP v anglickém jazyce, poté následovala diskuse s Michalem Gerčákem, majitelem překladatelské agentury, který nás zasvětil do obchodování se službami v Evropě i mimo EU. Irena Karpíšková, ředitelka OHK Příbram, představila studentům fungování hospodářské komory, OHK Příbram je partnerem našeho projektu, a tak paní Karpíšková zasedla odpoledne v porotě při hodnocení prezentací firem, které se účastnily letošního veletrhu, kromě ní v porotě dále byli pan Ing. Jarolímek a pan Ing. Ciegler. Po prezentacích zpracovali němečtí studenti blog, na kterém vylíčili všechny dosavadní zážitky.

Po náročném čtvrtku, který jsme strávili na veletrhu fiktivních firem a pilně pracovali a prezentovali náš projekt a program ERASMUS+, jsme si zasloužili páteční výlet do Plzně. Dopoledne jsme zahájili interaktivní prohlídkou „Zažij Plzeň!“, která je realizována Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Při prohlídce nás průvodkyně seznámila s nejzajímavějšími částmi historického centra města Plzně. Díky prvkům jazykové animace, úkolům a hrám tak byla prohlídka nejen poznáním, ale především  zábavou a naši němečtí partneři se naučili pár slov česky. Náš projekt se zaměřuje na mezinárodní obchod, a tak jsme nemohli vynechat návštěvu Pivovarského muzea a představit našim partnerům náš vývozní artikl číslo jedna – Pilsner Urquell. V sobotu němečtí studenti odjížděli domů plni nových zážitků a zkušeností a z jejich slov bylo zřejmé, že si pobyt v Příbrami opravdu užili.

Další setkání v rámci tohoto projektu se uskuteční již v prosinci, kdy nás navštíví zástupci všech čtyř partnerských organizací – Kraje Birkenfeld, odborné školy BBS Idar-Oberstein a organizací Bundesverband der Edelstein und Diamantindustrie e. V., Industrieverband Schmuck- und Metallwaren Idar-Oberstein e. V.

Zdroj: red., autor: Lenka Lexová

Odpovědět

*