První říjnový víkend bude patřit seniorům

logo.inddO víkendu 3. a 4. října 2015 bude příbramská Sokolovna patřit seniorům. Konat se zde bude druhý ročník Fit senior víkendu, který pořádá sdružení Fit senior Příbram, o.s. Seniory čekají dva dny plné pohybu a poznání. Program, který pro ně organizátoři přichystali je nabitý zajímavými přednáškami a také cvičením, které seniorům ukáže, že cvičit lze v každém věku.

Oproti předchozímu ročníku otevíráme akci nejen našim členům, ale i široké seniorské veřejnosti. Loni jsme ke spolupráci oslovili příbramské lektory a odborníky. Letos do Příbrami přivezeme lektory, které považujeme za celorepublikové kapacity ve svých oborech. říká za organizátora Kristina Hovorková, předsedkyně Fit senior Příbram, o.s.

Hlavní myšlenka, která se nese celým programem je změna zažitého stereotypu, že stárnutí je něco nepříjemného, bolestivého a depresivního. Stárnutí je nevyhnutelné, ale není nevyhnutelně životní etapou, kterou strávíme běháním po dokotrech a osamoceni před televizní obrazovkou. Aktivním přístupem, opečováváním sociálních vazeb a v neposlední řadě zdravým životním stylem s dostatkem vhodného pohybu si senioři mohou užívat zasloužený důchod v dobré formě a vysoké životní kvalitě. dodává Kristina Hovorková

Přední geriatr a gerontolog MUDr. Zdeněk Kalvach se bude ve své sobotní přednášce věnovat současným představám o aktivním stárnutí a pojetí zdraví ve stáří. O emocích a štěstí pohovoří MUDr. Klára Brožová, neuroložka Thomayerovy nemocnice, která se bude zabývat otázkou štěstí a jeho zdrojů. V nedělním programu bude Mgr. Eliška Novotná radit, jak zvládat běžné denní činnosti s artrozou velkých kloubů. S lektorkou si též senioři vyzkouší rehabilitační cvičení, kde si v praktických ukázkách vyzkouší jak zacházet se svým tělem, aby bylo pružné a vzpřímené, jak se protáhnout a uvolnit.

Lekce progresivní relaxace pod vedením Mgr. Karly Steinerové ukáže seniorům, jak důležité a přínosné je v dnešní hektické době naučit se relaxovat nejen tělo ale i mysl.

Jeden z několika lektorů Feldenkraisovy metody u nás, BcA. Jan Skovajsa provede účastníky touto metodou, která využívá pohyb jako terapeutický prostředek a nástroj k přepisování nevhodných pohybových programů našeho pohybového aparátu. V sobotu je připravena lekce cvičení seniorské jógy s Petrou Zappovou a na závěr dne beseda s asistenty prevence kriminality, kteří se seniory pohovoří o bezpečnosti ve městě. Celý program bude zakončen nedělní přednáškou o kladném přístupu k životu ve vyšším věku, kterou odprezentují lektoři GrowJobu, kteří si vybudovali jméno v oboru osobního rozvoje bestsellerem Konec prokrastinace.

Doprovodný program zajistí partner akce – VZP ČR svým stánkem s měřením tělesného tuku a krevního tlaku. Pro návštěvníky akce bude připraven hit akcí mladších ročníků – zábavný fotokoutek. Pro účastníky je připraven zajímavý dárek od partnera DMA Praha s.r.o.

Po celý den bude k dispozici stánek s drobným občerstvením a nápoji a je možné si dopředu objednat oběd.

 

Datum:                                               3. a 4. října 2015

Čas:                                        Program od 10 h, účastníci mohou přicházet od 9 h

Místo konání:                         Sokolovna Příbram

Vstupné:                                 450.- Kč na dvoudenní program

400.- Kč zvýhodněné pro členy Fit senior Příbram, o.s. a klienty                                                   DPS Příbram

Předpodej:                              Inforcentrum Knihovny Jana Drdy

zvýhodněné v lekcích Fit senior nebo v Kanceláři DPS Brodská

(PO-PÁ 8 – 11, 12 – 15 h)

 

Zdroj: red.

Odpovědět

*