10 rad pro dlouhotrvající vztah

vztahyTelefon partnera je pro Vás tabu. Nedělejte to, nemá to cenu. Někdy se můžete dočíst něco úplně nevinného, jen si to špatně vyložíte, a neshoda je na světě. Ušetřete se toho. Věřte, že pravdu se dříve či později stejně dozvíte.

Nebuďte spolu Non Stop. Začátky jsou krásné, a vy se od sebe nemůžete odtrhnout. Ale vztah vydrží pouze tehdy, dáváte-li mu trochu svobody. Jděte si několikrát týdně každý po vlastní ose.

Podporujte se. Podporujte svého partnera ve všem, co dělá. Zkuste ho podpořit i v případě, že se s jeho názorem nebudete zrovna shodovat. Pokud si za něčím jde, Vaši podporu potřebuje.

Nedržte ho doma. Pokud si chce Váš partner vyrazit s kamarády, nemějte připomínky. Neudělá-li to teď, udělá to potají. Samozřejmě chodí-li každý den, už bude chyba jinde.

Konverzujte. Komunikace je ve vztahu jedním z nejdůležitějších bodů. Vždy každý problém rozeberte, najděte příčinu a následně ji odstraňte. Nevyhýbejte se tomu. Komunikuje i když žádný problém není. Mluvte a mluvte.

Odložte mobilní telefony. Dejte si pravidlo, že po dobu strávenou bezprostředně spolu (odpočívání, při jídle, při procházce…), odložíte mobilní telefon stranou. U protějšku časté ťukání na telefonu vzbuzuje nedůvěru.

Holky, nedělejte mu služku. Je samozřejmostí, že když přijde chlap domu, má uklizeno a navařeno. Ale když to děláte opakovaně, a jednou to nestihnete, hned přichází problém. Takže, všeho s mírou. ,,Nehroťte” to tolik.

Opatrně před jeho kamarády. Říkejte jen to, co chce slyšet. Nikdy ho jakkoli neshazujte, radši ani vtipně.

V roce neexistují pouze Vánoce a narozeniny. Dělejte si radost častěji. Kupte při nákupu partnerovi něco, co ho potěší, i když jde pouze o drobnost. Úsměvu na tváři není nikdy dost.

Názor na jeho rodinu si nechte pro sebe. Pokud je tedy spíše negativní. Chlapi jsou někdy na maminky dost vázaní, a časem by to mohl být problém.

Autor: V.A., zdroj: red.

Odpovědět

*