Radní Václav Dvořák: Město má pro občany ve fondu oprav 5 milionů korun

fond opravaZastupitelstvo města Příbrami v letošním roce vyhlásilo již třetí kolo výběrového řízení na poskytování zápůjček z tzv. Fondu oprav a modernizace bytového fondu. Obvykle se za rok vyhlašují jenom dvě výběrová řízení, letos se však do nich přihlásilo minimum občanů. Přitom zápůjčky z tohoto fondu jsou úročené pouhými dvěma procenty.

Zastupitelstvo poskytuje tyto výhodné, nízkoúročené zápůjčky z Fondu oprav vlastníkům obytných domů nebo bytů, které se nacházejí na území města Příbram. „Kromě nízkého úroku je výhodná i doba splatnosti, která může být až čtyři roky. Navíc se za půjčení neplatí žádné poplatky, což je častá bankovní finta, jak skrýt náklady za úvěr. Vyřízení zápůjčky je navíc oproti bankovním jednáním rychlé a jednoduché,“ upozorňuje radní města přes ekonomiku Václav Dvořák.

Radní Dvořák dále konstatuje, že ve fondu je dostatek peněz jak na rekonstrukce a zvelebení bydlení, tak i na opravy směřující k energetickým úsporám. „Pokud budou tyto peníze využity na modernizace směřující k podpoře ekologických a úsporných oprav, ušetří zájemci dvakrát – jednak na úrocích a poplatcích, jednak za energie,“ doplňuje.

Výběrové řízení proběhne 10. srpna 2016, lhůta na podávání žádostí je stanovena do pátku 5. srpna 2016. Žádosti se přijímají na předepsaných tiskopisech a celou záležitost mohou občané vyřídit na městském úřadu, Tyršova 108 – hlavní budova, 2. patro, č. dveří 29.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*