Rallye je opravdu nebezpečné. V roce 2013 smrtelná nehoda v Příbrami, včera v Orlických horách

Při Rallye Orlické hory včera4111173-ilustrace-zdravotnictvi-nemocnice-zzs-zdravotnicka-zachranna-sluzba-sanita-sanitka_denik-380 zahynul při havárii třiašedesátiletý navigátor. O deset let mladší řidič nehodu přežil. Nikdo jiný zraněn nebyl. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Ivana Ježková. Organizátoři na svém webu uvedli, že po nehodě soutěž ukončili.

“V průběhu první rychlostní zkoušky došlo k vážné nehodě zkušené posádky Jan Vaníček – Jaroslav Starý,” uvedl za organizátory Jiří Svoboda. Nehoda se stala mezi obcemi Kounov a Bystrý na silnici třetí třídy, která byla kvůli závodům zavřená. Řidič vjel mimo vozovku a naboural do betonového sloupu. Při bočním nárazu se smrtelně zranil spolujezdec. Vůz poškodil požár elektrického vedení. Energetici závadu odstraňují.

“Nařídili jsme soudní pitvu, budeme zkoumat technický stav vozidla a zda byla trať pořadatelem řádně připravená,” řekla Ježková. Neštěstí se stalo na uzavřené trati, a nejde proto o nehodu. “Vyšetřovatel zahájil úkony pro podezření z ublížení na zdraví s následkem smrti,” dodala Ježková.

“Celý pořadatelský sbor Rallye Orlické Hory tímto vyjadřuje svou nejhlubší soustrast všem rodinným příslušníkům, přátelům a známým. Celou událostí jsme upřímně zdrceni a učiníme, co bude v našich silách, abychom pomohli všem, které tragická ztráta jejich blízkého postihla,” dodal Svoboda. Dnešní závod byl pátým ročníkem Rallye Orlické hory.

V roce 2013 se stala smrtelná nehoda v Příbrami

Loni v listopadu ukončila tragická nehoda Rallye Krkonoše. V roce 2013 smrtelná nehoda poznamenala Rallye Příbram. Soudy také stále řeší tragickou nehodu z listopadu 2012 na rallye v Lopeníku, při níž zahynuly dívky ve věku 7, 18, 18 a 20 let. Soud letos v únoru jednomu z traťových komisařů uložil podmíněný trest za to, že dívky z místa poblíž trati nevykázal. Muž se odvolal.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*