Rekonstrukce psího útulku v Lazci dostala od radních zelenou

Nejen čtyřnozí obyvatelé psího útulku v Lazci, ale i jejich pečovatelé se konečně dočkají rekonstrukce prostor, které opuštěným nebo zaběhnutým psům slouží v příbramské části Lazec. Rozhodla o tom rada města na začátku září, kdy vybrala nejvhodnější nabídku v rámci městem vypsané veřejné zakázky. Minulý týden byla podepsána smlouva se zhotovitelem, rekonstrukce by měla být (s ohledem na vhodné klimatické podmínky) dokončena do 31. 12. 2018.

Stávající stavba, která byla kdysi využívána jako hájovna pro správce přilehlých lesů, pochází z doby před rokem 1918. „V posledních zhruba dvaceti pěti letech je stavba využívána provizorně jako útulek pro psy a nikdy do ní nebylo výrazněji investováno. Jsem proto rád, že se nám dluh vůči našim psím přátelům konečně podaří splatit a vytvoříme tak důstojné podmínky nejen pro ně, ale i pro personál,“ uvedl v této věci příbramský starosta Jindřich Vařeka.

Zadní trakt budovy, kde je dnes dřevěná konstrukce stodoly, bude stržen a na stejném půdorysu vystavěna zděná část objektu. Bude nově provedena hydroizolace objektu, vykopány všechny podlahy ve stávajících místnostech, proběhne rekonstrukce krovů a celé střechy, vyměněna okna a změní se také způsob vytápění objektu, výměnou projde také elektroinstalace, rozvody vody a kanalizace.

Rekonstruovány budou kancelářské, skladové a technické místnosti, sociální a hygienické zázemí pro zaměstnance, vyšetřovací, hygienické a zejména karanténní a pobytové prostory pro zvířata.

„Stav naplněnosti útulku se aktuálně pohybuje mezi dvaceti až třiceti pejsky, poslední dobou je to spíše ke dvacítce,“ vysvětluje místostarosta města Příbrami Václav Švenda s dovětkem, že se tak děje zejména z důvodu lepšího systému informovanosti ohledně umístěných a nalezených psů. „Díky pružnému zveřejňování informací ohledně činnosti útulku v městském zpravodaji a na sociálních sítích nacházejí průběžně psí obyvatelé nové domovy a ti, co v útulku zůstávají, najdou alespoň zájemce na venčení,“ dodává a děkuje všem, kterým nejsou osudy lazeckých pejsků lhostejné a jakýmkoliv způsobem útulek podporují.

Rekonstrukci psího útulku provede firma Staler spol. s r.o. Cena za zhotovení díla je 3.591.313,71 korun bez DPH.

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová, DiS.

Odpovědět

*