Rekonstrukce rozhledny na Besedné je u konce, jak vypadá a co všechno návštěvníkům nabídne?

Včera byla oficiálně ukončena rozsáhlá rekonstrukce Drtinovy rozhledny na Besedné. Ta trvala zhruba rok a půl a celkové náklady se vyšplhaly na tři a čtvrt milionu korun. Slavnostního otevření se zúčastnilo několik významných osobností, nejen z příbramského regionu.

Nová rozhledna

Předmětem projektu bylo obnovení rozhledny společně s odpočívkou na vrcholu Besedné nad Starou Živohoští u Slapské přehrady. Rozhledna byla vystavěna na místě původní rozhledny z roku 1926 a stejně tak, jako její předchůdkyně, je i nové dílo pojmenováno po významném místním rodákovi Prof. PhDr. Františku Drtinovi.

Na vrch Besedná již v současnosti vede naučná stezka Prof. Drtiny a rozhledna je tak napojena na síť naučných, turistických a cyklistických stezek a tras vedoucích nejen v této lokalitě. Projekt rozhledny zapadá do koncepce rozvoje cestovního ruchu a umožňuje návštěvníkům pohled z 21 metrové výšky na krásnou místní přírodu.

Slavnostní otevření

Včerejšího otevření nové rozhledny se zúčastnilo i několik významných osobností. Slavnostního přestřižení pásky se ujal bývalý hejtman Středočeského kraje či senátor Parlamentu ČR MVDr. Josef Řihák, společně se starostou obce Chotilska Jiřím Šťástkou a starostou města Dobříše Mgr. Stanislavem Vackem.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*