Říjen v Cowárně ve znamení kurzu, kávy, jízdy na kole z Příbrami do Říma a Bangladéše

kavaProgram v coworkingovém centru Cowárna je přichystán také na říjen. A nejen její pracovníci věří, že se zopakuje úspěšný kurz a naváže se na vyprodanou a opakovanou přednášku o Africe od Ondry Sedláčka. Kurz bude i v říjnu a z Afriky se přemístíme do Říma a poté Bangladéše.

Již ve středu 5. října se můžete přihlásit do dalšího dílu z Cyklu: Zastavte se, aby Vám nic neujelo. Jedná se o seriál vzdělávacích kurzů, který vede lektorka Lucka Ryjáčková. Ptát a odpovídat si tentokrát budeme na otázky, které se týkají zlepšení procesů ve firmě. Začátek je v plánu na 17.00.

Následující středu se pak vydáme s členy i nečleny ven. Tentokrát nebudeme střílet a ani běhat v bubble koulích, ale zajedeme se kouknout a “ochutnat” kávu do pražírny COFFEE NOW v Dobříši. I vy se s námi můžete kouknout na místo, které je spojeno s pražením a pitím kvalitní kávy.

Ve středu 19. října pak do Cowárny dorazí Verča Scsevliková s kamarádkou Ivetou a řeknou nám více o jejich cestě na kole z Příbrami do Říma. Asi nám také potvrdí, že všechny cesty opravdu vedou do tohoto italského města. Holky ujeli za 20 dní 1890 km, spaly od širým nebem a zažily kuriózní příhodu při “balení” kola do letadla. Začátek opět a jako vždy v 19.00.

Poslední akcí v říjnu pak bude promítání filmu Tam někde v Bangladéši, který popisuje toto místo, které patří k nejvíce znečištěným na světě. Její hlavní propagonistka Belinda Lee poznává “špínu” místního prostředí a lidi, kteří v ní musí žít. Opravdu “děsivý” jsou pak záběry a svědectví dětí, která musí v těchto tristních podmínkách pracovat a bydlet. Film je součástí filmového festivalu Ekotopfilm festival, který před několika týdny odstartoval svůj 1. ročník na našem území. V diskuzi se budeme bavit s jeho vyslancem Vaškem Krátkým, nejen o festivalu, ale také filmu, životním prostředí a trvale udržitelném rozvoji.

Začátek všech akcí je od 19.00. Rezervace přijímáme na emailu info@cowarna.cz nebo volejte na 777 494 416. Rádi poskytneme detailnější info. Vstupné na akce je pro členy zdarma a pro nečleny je uvedeno na plakátu.

cowarna_rijen2016

Zdroj: red., autor: Cowárna

Odpovědět

*