Rozhovor o Instagramu s příbramským fotografem Tomášem Kráčalíkem

12884511_1033968809959577_1987726468_nInstagramový účet má dnes skoro každý. Spravovat profil s kvalitním obsahem a pravidelnými příspěvky však rozhodně lehké není.  Rozhodli jsme se vyzpovídat Tomáše (@tomaskracalik), který o tajemství Insta fotografie poví víc.

 

 

Čau Tome, jak dlouho se focení věnuješ?
Tak ahoj, focení se věnuji už asi přes 3 roky, od té doby, co jsem si pořídil zrcadlovku.

Kolik lidí tě na instagramu sleduje?
Na Instagramu mě sleduje 2 260 lidí, což je úplně něco neuvěřitelného. Každý den, když přibyde nějaký nový follower, tak z toho mám upřímnou radost.

Jakým fotoaparátem fotíš snímky z tvého instagramového profilu?
Když potřebuji něco vyfotit a nemám zrovna s sebou svojí zrcadlovku, tak fotím iPhonem 5c, jinak zrcadlovkou Nikon D3100. Sice už je to stařík, ale dají se s ním vykouzlit skvělé fotky. To samé platí pro můj iPhone.

Účastníš se pravidelně „insta srazů“?
Zúčastňuji se srazů, které jsou světové, nebo pro mě zajímavé, kde potkám své „virtuální kamarády“ a zafotíme spolu. Malé srazy, které jsou naplánované jen tak, nemají pro mě význam.

Co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?
To se nedá takhle říct. Pro mě je úspěch už jen to, že mě sleduje tolik lidí pro to, co dělám a jak to dělám. Dále je taky pro mě úspěch, že jsem se dokázal prosadit mezi české instagramisty/ky, kteří mají přes 30 tisíc follows. Je to úlet. Hlavně jsem rád, že jsem se mohl podílet na focení kalendáře Zlaté holky, focení merche Youtuberů a v neposlední řadě i focení koncertů.

Máš nějaký vzor?
Asi se tomu nedá říct vzor, ale spíš inspirace ve fotkách. Rád sleduji lidi, kteří mají cit pro okolí a místa, kde fotí. Pro mě je velikou inspirací @hricca , který byl nedávno na Islandu a má skvělé nápady, dále pak @czech_vibes, jsou to dvě holky, které jsou právě teď na Islandu a rádi cestují. Dále pak @blvckway, @adamjecool, který se podílel na focení modelu bot Adidas NMD, @j1rk4 a @djwich . Ze zahraničí je to @moners_ .Mohl bych jmenovat do nekonečna, je jich spousta.

Je těžké se prosadit v konkurenci holek, které dávají na své účty polonahé fotky?
(smích)… No, Instagram se dělí na několik částí feedu. Buď dáváš fotky, které zaujmou na první pohled, nebo se fotíš nahej, abys přitáhnul co nejvíce lidí na svůj IG účet. Znám několik lidí, kteří toto provozují, dokonce se i u nás v Příbrami někdo najde (smích).

Co plánuješ do budoucna?
Do budoucna? Plánuji teď focení pro DAMI BUBBLE, které má 1. dubna své první narozeniny. Dále asi se budu držet toho, co dělám. Nechci to nějak měnit, protože takhle mi to vyhovuje. O prázdninách plánujeme s kamarády jet někam do zahraničí na nějaká skvělá místa, která máme už vytipované.

Moje nejlepší fotky:

https://www.instagram.com/p/BAcmU0Fijag/?taken-by=tomaskracalik
https://www.instagram.com/p/5SjuEKCjcR/?taken-by=tomaskracalik
https://www.instagram.com/p/25-AzwCjXA/?taken-by=tomaskracalik
https://www.instagram.com/p/-ZaBtZCjXb/?taken-by=tomaskracalik
https://www.instagram.com/p/5sKD_Hijc2/?taken-by=tomaskracalik

Zdroj: red., autor: Antonín Schejbal

Odpovědět

*