ROZHOVOR s bubeníkem skupiny UDG Jugim!

Již zhruba za týden se v Březnici na Příbramsku rozjede parádní “kačeří festival”, na kterém se kromě bohatého kulturního programu představí i velmi oblíbená skupina UDG. Také my jsme se na ni zaměřili a udělali rozhovor s bubeníkem této kapely Jugim.

Skupina UDG vystoupí v Březnici již příští sobotu!

Skupina UDG vystoupí v Březnici již příští sobotu!

 

Jak a koho napadlo spojení s Voxelem a výjezd na společné turné?

“Voxel je nám blízký svoji poetikou a přirozeností. To nás přivedlo na nápad společného koncertování. Pohoda je na koncertech cítit, lidé to vždy poznají a oceňují.”

Při studování vašeho “životopisu” jsem si nemohl všimnout mnoha ocenění ať už od fanoušků nebo odborné poroty. Už jste přišli na to, proč Vás mají lidé rádi? Je to kvůli lidským písničkám, přístupu nebo vaší kráse?

“Myslím, že největší devizou UDG je přirozenost a vstřícnost k fanouškům. Ta se nezměnila. Nejsme zavření v šatně, jdeme mezi lidi, paříme. Písničky děláme, jak nejlíp umíme, nekalkulujeme je podle toho, co je zrovna trendy. Na pódiu jdeme do koncertu vždy naplno a je nám jedno, jestli je pod podiem 50 lidí nebo 50 tisíc.”

DVD Cirkus Live je ojedinělé v prostředí, ve kterém se natáčelo. Současné album má název Akrobat, který vítá fanoušky také na vašich stránkách. Cítíte se tedy býti “komedinaty”, kteří baví okolí?

“Možná trochu jo. Show na stagi ke koncertům patří a my se bavíme tím, kdo udělá při koncertě větší kravinu. Volt hrál minulý týden místo trsátka řízkem. Myslel jsem, že umřu smíchy.”

Na vašich deskách spolupracujete se zajímavými hosty. Je ještě někdo, po kom opravdu toužíte? A proč tomu tak je?

“Teď jsem zaskočen. Nápady na hostovačky, vždy přicházejí spolu s novými písničkami. Prostě cítíme, že by se tam někdo konkrétní krásně hodil, tak ho oslovíme. Teď máme jednu věc, kam by se hodil Kamil Střihavka :), takže hurá na něj.”

Co se týče kvality zvuku, tak jste se v posledních letech posunuli, vyzkoušeli nové prvky. Mám pocit, že jste dokonce nahrávali s producentem z UK nebo dokonce v UK? Jak vnímáte tyto zkušenosti?

“V UK jsme udělali jeden remix. Jinak vše vždy v Čechách. Toto je neustále hledání. Teď hledáme cestu, abychom udělali rockovou desku s moderním soundem, zajímavou produkčně a přitom zachovali typické prvky pro UDG, kteří vždy tak trochu byli takový český festivalový bigbeat se ságem. Není to lehké…”

Nyní končíte jarní turné u nás v Březnici. Chtěli byste, aby se na vás lidé nějak speciálně připravili? Měli byste přání na pořadatele? Jde o poslední koncert turné, tak by se slušelo a patřilo uzavřít ho – parádně.

“Lidé ať se připraví na mejdan a pořadatelé připravte kořalku. Uzavřeme vše, jak se patří.”

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*