Rušný týden na OA

OAV tomto týdnu je na OA velký rozruch. Probíhá několik akcí najednou, a tak je jasné, že výuka jde trochu stranou. Nicméně i tyto akce s výukou souvisí a v praxi se mnohdy člověk naučí víc než poslechem nudné teorie.

ACES

První akcí je projekt ACES. Slovenští přátelé z partnerské obchodní akademie ze Žiaru nad Hronom k nám přicestovali v pondělí večer. Studenti 2. ročníku si je rozebrali a ubytovali v rodinách. Hned druhý den ráno se sešli na besedě o charitě. Přišli mezi nás pracovníci dvou charitativních pracovišť – paní Bc. Stanislava Krejčíková z Farní charity Starý Knín a pan Ing. Jiří Kala, ředitel Farní charity Příbram. Čeští a slovenští studenti se dozvěděli základní informace o práci charity, jak jejich práce vypadá a co obnáší. Doufejme, že je tato činnost osloví a někteří z nich přijdou pomoci.

Veletrh FIF

Stejný den, tedy úterý 10. 11. 2015, proběhl i první den veletrhu fiktivních firem Podzimní Příbram. Od 12:00 – 14:00 si studenti připravovali stánky a zkoušeli si prezentace, od 14:00 do16:00 si porota i studenti vyslechli prezentace firmy (Power Point, mluvené slovo v českém i v cizím jazyce)

Hodnotila se:

  • obsahová i grafická stránka prezentace
  • kultura vystupování
  • cizojazyčná komunikace výhodou
  • celkový dojem

Hodnotila nezávislá komise, jejímiž členy byli paní Irena Karpíšková, ředitelka OHK Příbram, Ing. Alexander Frič, učitel z partnerské obchodní akademie ze Žiaru nad Hronom a Ing. Vladimír Králíček, generální ředitel firmy J.K.R., s.r.o.

A vítězem tohoto dne se stala firma z OA Sweet Stuff. Blahopřejeme!

Druhý den veletrhu byl akčnější, neboť jsme na OA přivítali i širokou veřejnost. Ale pěkně popořadě! V 9 hodin ráno byl slavnostně na Zámečku veletrh zahájen. Úvodní slovo pronesl starosta města pan Jindřich Vařeka a pan Ing. Lukáš Hula s paní ředitelkou RNDr. Marcelou Blažkovou vyhlásili výsledek včerejší soutěže. Ten my už jsme prozradili výše. A pak nastal ten správný šrumec. Obchodovalo se, prodávalo, nakupovalo ať už za hotové či na fakturu. Nervozita stoupala, protože se opět soutěžilo. Odborná porota ve složení Ing. Lukáš Hula, Ing. Alexander Frič a Ing. Miroslav Jarolímek měla těžkou práci. A pak přišla hodina H, tedy dvanáctá. Vyhlášení výsledků dvou soutěží: nejlepší prezentace firmy přímo na stánku a nejlepší prodejce. Výsledky už známe.

Nejlepším prodejcem se stal Martin Neumann ze 3. B OA a VOŠ Příbram, který tímto umístěním skvěle oslavil svůj svátek. Na třetím místě skončila firma SIS, s.r.o., na 2. místě firma Sweet Stuff, obě z OA a VOŠ Příbram a vítězem se stala firma Sport Pi z Písku. Děkujeme všem zúčastněným a blahopřejeme vítězům. Veletrh skončil, už se těšíme na další!

Beseda

A další akcí dne byla beseda studentů 3. a 4. ročníku s našimi absolventy Michalem Tošovským a Michalem Blažkem. Předali jim jistě mnoho dobrých rad a zkušeností. Hovořili o studiu, podnikání, zaměstnání, relaxaci, jak vše skloubit dohromady, ale hlavně o tom, že všechno jde, jen se musí chtít! Doufejme, že tyto rady budou studentům k užitku, a našim absolventům přejeme hodně dalších úspěchů.

Zdroj: red., autor: Iva Čápová

Odpovědět

*