SENZACE! Legendární útočník Roman Bednář by mohl zamířit do Příbrami!

Tak to by byla senzace! Legendární útočník Roman Bednář by mohl posílit fotbalisty 1.FK Příbram! Vytvořil by tak společně s Jakubem Řezníčkem a Pavlem Fořtem úderné ofenzivní trio!

Roman Bednář

Pražská Sparta už do jarní části sezony nepočítá s útočníkem Romanem Bednářem. Jednatřicetiletý fotbalista podle trenéra Vítězslava Lavička dostal povolení hledat si nové angažmá. Podle některých informací je možnosti, že Bednář zamíří do Příbrami.

Bývalý reprezentant, který do Sparty přišel před dvěma roky, už s prvním mužstvem neabsolvoval nedávné soustředění v Las Palmas a trénuje s juniorkou. “O tom, že Roman Bednář dostane povolení hledat si nové angažmá, jsme rozhodli těsně před naším odjezdem na Kanárské ostrovy,” řekl novinářům Lavička po dnešním přípravném zápase s Žilinou (1:1).

Bednář plnil ve Spartě především roli náhradníka

Bednář na Letné zpočátku plnil především roli spolehlivého náhradníka prvního útočníka a kapitána Davida Lafaty, ale postupně ubývaly jeho góly i minuty na hřišti. V podzimní části první ligy v pěti utkáních ani jednou neskóroval.

“Je potřeba říct, že pro Spartu odváděl dobré služby. V období, kdy naskakoval třeba až v průběhu zápasů, byl velmi platným hráčem. Pak dílem zranění i toho, že postupně neměl tolik příležitostí ukázat své kvality, ztrácel i svou platnost pro tým. Po zvážení všeho jsme se rozhodli umožnit mu, aby si hledal nové angažmá,” konstatoval trenér Sparty.

Bednář na tom kondičně nebyl nejlépe

Bývalému hráči Mladé Boleslavi, Heart of Midlothian nebo West Bromwich Albion také uškodily nepovedené kondiční testy, v nichž údajně patřil k nejhorším sparťanům. “Z jeho pohledu fyzické testy vydařené nebyly, ale rozhodující moment to nebyl. Samozřejmě to zapadlo do celkové mozaiky, kdy jsme si porovnávali všechna pro a proti,” dodal Lavička.

Zdroj: red, ČTK, foto: fotbal.idnes.cz

Odpovědět

*